וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג שוב חצה את רף ה-4.5 שקלים

הרצל לקס

10.11.2003 / 11:43

התחזק ב-0.22% ל-4.503 שקלים. היורו היציג התחזק ב-0.74% ל-5.1715 שקלים. אקסלנס: שוק המט"ח המקומי לא מעניין כרגע את השחקנים הזרים


לראשונה מאז תחילת החודש, חצה היום הדולר היציג את רף ה-4.5 שקלים ונקבע על רמה של 4.503 שקלים, עלייה של 0.22% לעומת שערו היציג שנקבע ביום שישי. לעומת תום המסחר ביום שישי, התחזק הדולר היציג ב-0.3%. מאחר שאתמול נשמרה יציבות בדולר המסגרת המסחר באופציות, הדולר היום רושם עלייה של 0.22% לעומת רמתו אתמול באופציות. גם היורו היציג התחזק היום ונקבע על רמה של 5.1715 שקלים, עלייה של 0.74% לעמת שערו היציג אך ירידה קלה לעומת שערו בתום המסחר ביום שישי.

אבי שריר, מחדר העסקות של אקסלנס, צופה שגם השבוע יאופיין, כקודמו, במחזורי מסחר קטנים מהרגיל, כאשר המגמה הכללית היא עלייה קלה בשער הדולר. "בטווח הקצר ייסחר הדולר בין 4.47 ל-4.53 שקלים, כשפער הריביות המצטמצם תומך בפיחות קל", מעריך שריר. "את השחקנים הזרים שוק המט"ח לא מעניין כרגע, וממש לא מרגישים פעילות שלהם בשוק, ואילו האירוע המרכזי השבוע - פרסום המדד - יקרה רק ביום שישי ובעצם ישפיע כבר על המסחר של שבוע הבא".

מאז סוף אוקטובר, כאשר הגיע לשיא של שישה שבועות, נסחר הדולר ביציבות יחסית תוך ירידות שערים קלות. ירידות אלו התחלפו לפני שלושה ימי מסחר בעליות קלות, כך שבשעה זו חוזר הדולר להיסחר במגמה חיובית, כפי שמאפיין אותו מאז פרסום מדד ספטמבר. הערכות בשוק הן כי השפעת מדד ספטמבר כבר מוטמעת ברמת הדולר הנוכחית, ולפיכך מגמת העליות בדולר בימים אלו מושפעת יותר מעליות התשואה באג"ח הדולריות וההכרה כי בשנת 2004 צפוי הפד האמריקאי להתחיל ולהעלות את הריבית. על רקע מגמה זו, צופים מרבית הכלכלנים המשך מגמת התחזקות הדולר עד תום השנה.

לגבי הטווח הקצר, בבנק לאומי צופים כי הדולר האמריקאי ייסחר בשבוע הקרוב בטווח השערים של 4.46 עד 4.53 שקלים, כאשר הגורמים העיקריים שישפיעו על המסחר בדולר-שקל בתקופה הקרובה יהיו ההתפתחויות הבטחוניות-מדיניות, ומגמת הצמצום בפער הריביות בין השקל לדולר. יש לציין כי רמת ההתנגדות היא רמת השיא אליה הגיע הדולר בתום אוגוסט.

שערו היציג של הדולר נקבע ביום שישי על 4.493 שקלים, ירידה שולית של 0.02% לעומת היציג שנקבע יום קודם. גם היורו נחלש קלות ביום שישי מול השקל, ושערו היציג נקבע על 5.1333 שקלים, ירידה יומית של 0.24%. בסיכום שבועי נחלש היורו מול השקל ב-1.8%, על רקע חולשתו בעולם מול הדולר, לאחר זרם נתוני תעסוקה חיוביים שייצרה השבוע הכלכלה האמריקאית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully