וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יציבות בהכנסות חברת התוכנה מטריקס

אלי דניאל

10.11.2003 / 9:26

הסתכמו ב-188 מיליון שקל ברבעון השלישי. רווח תפעולי של כ-14 מיליון שקל. הרווח הנקי - 1.6 מיליון שקל

חברת התוכנה מטריקס, , הנמנית על קבוצת פורמולה שבשליטת דני וגד גולדשטיין, מדווחת הבוקר על הכנסות רבעוניות של כ-188 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה - שחיקה קלה של 1% בהשוואה להכנסות שהושגו ברבעון הקודם וכ-6% פחות מהכנסות הרבעון הראשון של שנת 2003. השוואת השורה העליונה לרבעון המקביל אינה רלוונטית, בשל העובדה שברבעון הרביעי של השנה שעברה החלה החברה לאחד לראשונה את תוצאותיהן של ניו-אפליקום, סינטק, סיוון וג'ון ברייס.

פילוח ההכנסות מראה כי בעוד שבפעילות השיווק וההטמעה של מוצרי תוכנה נרשמה עלייה של כ-25% לרמה של 45.8 מיליון שקל, הרי שבפעילות שיווק המחשבים והציוד הנלווה חלה ירידה של 22%, לעומת הרבעון השני של השנה, לרמה של כ-23.1 מיליון שקל. ההכנסות ממכירת פתרונות ושירותי תוכנה בארץ קטנו ברבעון החולף בכ-2% לרמה של 94.4 מיליון שקל. השחיקה בהכנסותיה של מטריקס נובעת, בין היתר, מירידה עונתית בהיקפי פעילות לקוחות ועובדים בשל חופשת הקיץ.

לצד השחיקה בהכנסותיה, מטריקס מציגה ברבעון השלישי שיפור ברווחיותה, בהשוואה לרווחי הרבעון השני. כך, הרווח התפעולי הסתכם ברבעון החולף בכ-14 מיליון שקל - עלייה של 41% בהשוואה לרווח התפעולי שהושג ברבעון השני. גידול זה הושג בעיקר בשל ירידה של כ-15% בהוצאות ההנהלה והכלליות. שיעור הרווח התפעולי מסך ההכנסות עלה מ-5% ברבעון השני של השנה ל-7.5% ברבעון השלישי. ה-EBITDA (רווח לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות) גדל בכ-23% לרמה של 19.3 מיליון שקל.

סעיף המימון נתן את אותותיו בתוצאותיה של החברה בשעה שנרשם בו גידול חד מרמה של 1.3 מיליון שקל ברבעון השני, לכ-5.1 מיליון שקל. ההסבר לכך הוא השינוי בשער החליפין של הדולר אל מול השקל - הייסוף שנרשם ברבעון השני הועיל למטריקס בעוד שהפיחות ברבעון השלישי פגע בחברה.

בשורה התחתונה שלה הציגה מטריקס רווח של כ-1.6 מיליון שקל, שיפור בהשוואה לרווח של 74 אלף שקל שהושג ברבעון הקודם ולהפסד של כ-1.8 מיליון שקל אותו רשמה החברה ברבעון הפותח של השנה. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה מראה מטריקס הכנסות בהיקף של כ-578.6 מיליון שקל, רווח תפעולי של כ-31.8 מיליון שקל והפסד נקי של 168 אלף שקל.

הונה העצמי של מטריקס ליום ה-30 בספטמבר 2003 הסתכם בכ-114.1 מיליון שקל והוא היווה כ-20% ממאזנה. לחברה אשראי שוטף מתאגידים בנקאיים בהיקף של כ-79.3 מיליון שקל, פעילותה השוטפת של מטריקס הניבה לה ברבעון החולף תזרים מזומנים חיובי של כ-16.7 מיליון שקל.

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, התייחס לתוצאות הכספיות של החברה ומסר כי "אנו ממשיכים באסטרטגיה של שינוי בתמהיל ההכנסות לטובת מוצרי תוכנה ועסקות שירות ארוכות טווח. אנו מעריכים כי צעדי ההתייעלות המשמעותיים שאנו נוקטים, יבואו לידי ביטוי במלואם ברבעון הראשון של שנת 2004 במהלכו אף נציג שיעורי רווחיות גבוהים יותר".

גוטמן הוסיף כי "ה-EBITDA של החברה, המסתכם בלמעלה מ-19 מיליון שקל, כמו גם תזרים המזומנים האיתן, מהווים הוכחה לאיתנות הפיננסית של מטריקס. עם תחילת תהליך המיזוג ברבעון הרביעי של שנה שעברה, מטריקס הציגה הפסד תפעולי של כ-5 מיליון שקל, ועתה, בעקבות שינוי תמהיל ההכנסות, קיצוץ בעלויות מטה, הפחתת עלויות שכירות מבנים וניצול יעיל יותר של משאבים וכוח אדם, הצלחנו לבצע שפור עקבי ולהגדיל את הרווח התפעולי לכ-14 מיליון שקל". לדבריו, "החל מתחילת השנה חל ביקוש גובר לפרויקטים ולפעילות מיקור חוץ של החברה. הצמיחה בתחומים אלו הובילה לגיוס עובדים חדשים ולעליה של כ 5% במספר עובדי החברה, ואני צופה כי מגמה זו תמשך ביתר שאת ברבעונים הקרובים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully