וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליהמן ברדרס: מניית אמדוקס עלולה לסבול בתקופה הקרובה בעקבות המיזוג בין מתחרותיה קונברג'יס וז'נבה

7.3.2001 / 18:11

קונברג'יס הודיעה אמש שתרכוש את ז'נבה תמורת כ-700 מ' ד'; לדברי האנליסטים, ישנן מספר בעיות ביכולת יכולת השדרוג של מוצרי ז'נבה

גתית פנקס
ltpgt
אמש הודיעה חברת קונברג'יס (סימול CVG) האמריקאית כי היא רוכשת את חברת ז'נבה הבריטית תמורת כ-690 מיליון דולר בעסקת מניות. קונברג'ס וז'נבה הן שתי מתחרות של חברת הבילינג הישראלית אמדוקס 10003181-MRQ, המתמחה במערכות לשירות וחיוב לקוחות.
lt/pgt

ltpgt
החיבור בין שתי מתחרותיה צפוי לחזק את מעמדה של קונברג'יס, אך מה תהיה השפעתו על אמדוקס? בבית ההשקעות ליהמן ברדרס אומרים היום כי מניית אמדוקס עלולה לסבול בתקופה הקרובה מלחץ מסוים.
lt/pgt

ltpgt
לקוחותיה של אמדוקס הן חברות שירותי תקשורת, ASPs ו-ISPs, ואף חברת קונברג'יס מתמקדת באותו סוג לקוחות, אך בעיקר בארה"ב. חברת ז'נבה, שבסיסה באנגליה, תצליח לדבריהם לחזק את מעמדה של קונברג'יס גם מחוץ לארה"ב. האנליסטים בריאן סקיבה ואליזבת ג'מיסון דיברו עם הנהלת אמדוקס, וזו אישרה להם כי היא מעריכה שהעמדה התחרותית של קונברג'יס תשתפר.
lt/pgt

ltpgt
הם מוסיפים ואומרים כי חברת ז'נבה מסייעת לקונברג'יס, גם מאחר שהיא משלימה את יכולות האאוטסורסינג שלה. נזכיר, כי גם אמדוקס זכתה ביכולת האאוטסורסינג שלה באמצעות רכישת חברה - ITDS.
lt/pgt

ltpgt
"אמדוקס סבלה לאחרונה גם מהעובדה שמתחרה אחרת שלה, פורטל (סימול PRSF) זכתה בחוזה עם חברת AOL-טיים וורנר 10003651-MRQ עליו התמודדה אף היא", אומרים בליהמן ברדרס, "ואם נוסיף לכך את ההודעה על רכישת חברת ז'נבה, הרי שהמניה תחווה לחץ בתקופה הקרובה", הם מעריכים. ואולם בשעה זו המניה עולה בכ-0.5%, לאחר שאתמול נסגרה ללא שינוי כמעט בתגובה להודעת הרכישה.
lt/pgt

ltpgt
למרות שבשורה התחתונה האנליסטים מעריכים כי הרכישה היא חיובית ביותר עבור קונברג'יס, הם אף אומרים כי "דווח להם" שישנן מספר בעיות מכיוון יכולת השדרוג וההרחבה של מוצרי ז'נבה, וזאת כתוצאה מהארכיטקטורה שלהם. "אנחנו מצפים שקונברג'יס, לאחר המיזוג, תתאמץ ביחד עם ז'נבה לפתור בעיות אלה, שלא ברור לנו כמה זמן ייקח לפתור אותן", אומרים בליהמן ברדרס.
lt/pgt

ltpgt
"אנו מאמינים שיסודותיה של החברה חזקים, ואנחנו ממשיכים 'לאהוב את הסיפור שלה'", אומרים בבית ההשקעות, "אנחנו מאמינים שהיא הזדמנות השקעה טובה יחסית כעת", הם מוסיפים ומותירים למניה המלצת "קנייה חזקה" ומחיר יעד של 108 דולר - 60% מעל למחיר המניה היום.
lt/pgt

ltpgt
אמדוקס, ששווי השוק שלה היום הוא 15.2 מיליארד דולר, תדווח - להערכת ליהמן ברדרס - על הכנסות של 1.54 מיליארד דולר בשנת 2001, ועל רווח של 1.2 דולר למניה. השנה, אגב תסתיים עבור אמדוקס בסוף ספטמבר 2001.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully