וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: מכתשים אגן תדווח על גידול של כ-19% בהכנסותיה

אלי דניאל

10.11.2003 / 10:50

בשל המוצרים החדשים שנרכשו מבאייר. צופה רווח של 19.9 מיליון דולר. בשל העלייה החדה במניה - בבית ההשקעות בוחנים מחדש המלצתם

בית ההשקעות הישראלי נשואה זנקס מפרסם היום את תחזיתו לביצועי חברת מכתשים אגן ברבעון השלישי של השנה, וזאת לקראת פרסום דו"חותיה של חברת האגרו-כימיה ביום רביעי הקרוב. ראש מחלקת המחקר של בית ההשקעות, חיים ישראל, מעריך כי החברה תדווח על צמיחה של כ-19% בהכנסותיה, ואלה יסתכמו בכ-259.3 מיליון דולר. גידול זה בהכנסות מיוחס להשקתם של מוצרים חדשים שנרכשו מבאייר, כמו גם למחירי מכירה גבוהים יחסית. את הגידול החד יחסית בהכנסות, בהשוואה לרבעון המקביל, מסביר ישראל בכך שהמוצרים החדשים שנרכשו מבאייר החלו להניב הכנסות רק בראשית השנה הנוכחית.

ישראל מעריך כי ברמה התפעולית תדווח החברה, הנמצאת בשליטת כור , על רווח של כ-44.2 מיליון דולר. רווח תפעולי שכזה יהיה נמוך מזה שהושג ברבעון השני של השנה - 49.7 מיליון דולר, אך גבוה ב-20% מזה שהושג ברבעון המקביל.

תחזית בית ההשקעות לשורה התחתונה של מכתשים אגן - רווח נקי של 19.9 מיליון דולר המשקף גידול של כ-47% לעומת רווחי הרבעון השלישי של שנת 2002. ישראל מוסיף כי שנת 2003 אמורה להיות שנת הפריצה של מכתשים אגן, וברבעון הראשון נרשמה הקפיצה הדרמטית ביותר כתוצאה מרכישת קו המוצרים החד מבאייר. לדבריו, כשחקנית גנרית המתמקדת בנישה של המוצרים בעלי שולי רווח תפעולי גבוה, החברה צפויה להציג קצב צמיחה שנתי של 14%-15%.

ישראל מסכם את דבריו בציינו כי בבית ההשקעות מבצעים בחינה מחודשת של המלצתם למניית מכתשים אגן, על רקע עלייה של 54% שנרשמה במחיר המניה מאז ראשית חודש מאי 2003, מועד בו שודרגה ההמלצה למניה ל"קנייה חזקה" במחיר יעד של 14.5 שקלים. בשל העלייה אותה רשמה מניית מכתשים אגן, מחיר היעד גבוה אך ב-2% ממחיר השוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully