וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צבירה שלילית של 234 מיליון שקל בקופות הגמל באוקטובר

הרצל לקס

11.11.2003 / 12:38

267 מיליון שקל נמשכו באוקטובר מקופות הפיצויים. הצבירה השלילית מקופות התגמולים ירדה ל-75 מיליון שקל בלבד. בקרנות ההשתלמות נרשמה צבירה חיובית של 81 מיליון שקל

אגף שוק ההון באוצר מדווח היום על צבירה שלילית נטו - עודף משיכות על הפקדות - בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות במהלך אוקטובר, שהסתכמה ב-234 מיליון שקל. זאת כהמשך לצבירה שלילית של כ-77 מיליון שקל בספטמבר, וצבירה שלילית של כ-55 מיליון שקל באוגוסט.

מניתוח התנועות בתוך תעשיית קופות הגמל עולה כי הגידול נרשם בעיקר בשל העלייה בצבירה השלילית בקופות הגמל המרכזיות לפיצויים. באוקטובר נרשמה בקופות הפיצויים צבירה שלילית של כ-240 מיליון שקל, לעומת 65 מיליון בלבד בספטמבר ו-91 מיליון שקל שנמשכו נטו באוגוסט. הגידול החד, שמשקף משיכות כספים בהיקף חריג של 267 מיליון שקל, מעיד על עלייה במספר המפוטרים במשק שמושכים, עם הפסקת העבודה, את כספי הפיצויים מהקופות.

בקופות הגמל האישיות לתגמולים, שמרכזות כ-60% מכלל 178 מיליארדי השקלים המנוהלים בקופות הגמל השונות, ירדה הצבירה השלילית באורח ניכר מ-124 מיליון שקל בספטמבר ו-392 מיליון שקל באוקטובר שעבר לרמה של כ-75 מיליון שקל בלבד באוקטובר השנה. סך כל הכספים שנמשכו באוקטובר מקופות הגמל האישיות הגיע ל-426 מיליון שקל, כמחצית מגובה הסכום שנמשך באוקטובר 2002.

בקרנות ההשתלמות, מקלט המס העיקרי של שכירי ישראל, נרשמה גם החודש צבירה חיובית, כלומר עודף הפקדות על משיכות, בסך של 81 מיליון שקל. זו ירידה לעומת הצבירה החיובית שנרשמה בספטמבר ואוגוסט, אך שיפור לעומת אוקטובר שעבר בו נרשמה צבירה שלילית של 112 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully