וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נחלש לרמה של 4.522 שקלים

אמיר טייג

12.11.2003 / 16:06

היורו היציג המשיך להתחזק - עלה ב-0.57% ל-5.2471 שקלים. בנק אגוד: "גם אם המדד יפתיע - לא צפויה תגובה חדה של הדולר. ייסחר בשבוע הקרוב בין 4.5 ל-4.55 שקלים"


לאחר שהדולר הגיע אתמול לשער שיא של חמישה חודשים וחצי, רשם המטבע האמריקאי היציג ירידה של 0.33% לעומת היציג הקודם ונקבע ברמה של 4.522 שקלים. מדובר בירידה של 0.3% לעומת הרמה בה סגר אתמול בערב את המסחר. היורו היציג, לעומת זאת, המשיך בתנועתו מעלה, כאשר שערו נקבע על 5.2471 שקלים, כ-0.57% מעל שערו היציג הקודם ו-0.1% מעל שערו אתמול בתום שעות המסחר.

לאחר קביעת השערים היציגים ממשיך הדולר לרדת ונסחר בשעה זו ברמה של 4.52 שקלים - ירידה נוספת של 0.04%. היורו גם הוא נחלש, ונסחר בשעה זו ברמה של 5.242 שקלים - ירידה של 0.1%.

אבי קמחי מחדר המסחר של בנק אגוד מוסר כי לפי שעה נרשם מסחר רגוע יחסית וזאת לאחר שאתמול נרשם מחזור מסחר גבוה. להערכתו, פריצת רמת ההתנגדות הטכנית ששכנה ברמה של 4.53 שקלים היא הגורם העיקרי אשר יצר אתמול את המחזורים הגבוהים. "התזוזה החדה יחסית של הדולר אתמול משכה לשוק פעילים רבים, אשר בתקופה האחרונה הדירו רגליהם מהשוק", אומר קמחי, ומציין כי הצטרפותם הגדילה עוד יותר את היקפי המסחר.

להערכת קמחי, אף גוף גדול לא נמצא היום בפוזיציה מהותית לקראת פרסום מדד אוקטובר ביום שישי, וסביר כי הרכישות שביצע אתמול בנק גדול נעשו עבור לקוח. "קשה להאמין כי בנק גדול רכש לנוסטרו שלו סכום של 100 מיליון דולר", אומר קמחי.

לגבי הבאות, מעריך קמחי כי לאחר פריצת רמת ה-4.53 שקלים, הדולר ייסחר בימים הקרובים בטווח שבין 4.5 שקלים ל-4.55 שקלים לדולר. "השוק רוצה כבר זמן רב את הדולר מעל רמת ה-4.5 שקלים, כך שהעלייה של הימים האחרונים אינה מפתיעה", אומר קמחי, ומעריך כי עד תום השנה לא צפוי הדולר להתחזק בצורה משמעותית, כלומר לא יגיע לרמה הגבוה מ-4.6 שקלים.

לגבי המדד הקרוב מציין קמחי כי גם אם המדד יפתיע, הנגיד לא יכול להוריד את הריבית בשיעור חד מדי, לפיכך התגובה להפתעה מסוג זה תהיה קלה יחסית. "הפתעה במדד תעלה את הדולר 3 או 4 אגורות למעלה, לא יותר", מעריך קמחי.

לקראת סוף יום מסחר סוער יחסית בשוק המט"ח, נקבע אתמול שערו היציג של הדולר על רמה של 4.537 שקלים, עלייה יומית של 0.76%. היורו היציג זינק בשיעור חד יותר אתמול ונקבע על רמה של 5.2173 שקלים, עלייה של 0.89%. יש לציין כי מאז פרסום מדד ספטמבר התחזק הדולר ב-2.9%. מאז הגיע לרמת שפל של 4.283 שקלים בשבוע הראשון של חודש יולי התחזק הדולר ב-5.9%.

אתמול במהלך יום המסחר נרשמה התעוררות במחזורי המסחר אשר סבלו בתקופה האחרונה מירידה בהיקפם. עיקר הפעילות התבצע על ידי הבנקים המקומיים, אך גם גופים זרים, אשר הקטינו את פעילותם בצורה חדה יותר בתקופה האחרונה, לקחו חלק במסחר. אחד הבנקים הגדולים פעל אתמול בצורה בולטת כאשר רכש דולרים בהיקפים גדולים במיוחד. הערכות הן כי בנק זה רכש סכום של כ-100 מיליון דולר על מנת לכסות חשיפה דולרית של לקוח מסוים, אך גם פתח בעצמו פוזיציה רכש על הדולר לקראת מדד אוקטובר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully