וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רגיעה בשוק האג"ח: השחרים הארוכים עולים ב-0.4% בעקבות הרגיעה בדולר - התשואה עליהם יורדת ל-7.45%-7.5%

ניצן כהן

12.11.2003 / 11:06

התשואות על השחרים הארוכים עלו ביומיים האחרונים ב-0.35% ל-7.55%; הערכות: היום צפויה רגיעה גם בקרנות הנאמנות



לאחר סערה ביומיים האחרונים, נרשמת היום רגיעה בשוק האג"ח. התשואות על השחרים הארוכים עלו ביומיים האחרונים ב-0.35% ל-7.55%, כאשר בשבוע שעבר נסחרו בתשואות של 7.2%.



פעילים מציינים שלושה גורמים משמעותיים שהביאו לשינוי מגמה בשוק האג"חים: הפיחות החד בשקל אתמול, כשהשער היציג עלה ב-0.76% ל-4.537 שקלים; הנפקה לא מוצלחת של האוצר; ופדיונות בקרנות הנאמנות השקליות.



בניגוד למגמה של היומיים האחרונים, נסחרים האג"חים בעליות שערים. השחרים מסדרה 2681 עולים ב-0.4% ועלייה בשיעור דומה נרשמת גם בשחרים מסדרה 2681 והתשואה עליהם נעה בטווחים 7.45%-7.5%.



בשוק מציינים כי לראשונה בתקופה האחרונה הפסידו משקיעים בהנפקה של האוצר. משרד האוצר הנפיק בתחילת השבוע אג"ח בשווי 1.35 מיליארד שקל מסוג שחר ארוך טווח, גלילים ארוכי טווח וגילון מסדרה 231. המשקיעים רכשו בהנפקה שחרים ארוכים בשער של 120.39 שקל, ומכרו אותם אתמול במהלך המסחר בשער של 119.33 שקל - הפסד של 0.88%.



הפיחות החד בשקל מול הדולר יצר אתמול סוג של פאניקה שהביאה, לטענת פעילים, למימושים באג"ח השקליות והצמודות והמרת הכספים למט"ח.



"השוואת שיעורי המס על ניירות ערך זרים לניירות ערך ישראליים מהווה אינדיקטור חשוב להשקעה בניירות ערך בבורסה של תל אביב, לעומת השקעה דומה בניירות ערך בחו"ל", אמר פעיל בשוק האג"ח. הפעיל מתייחס לפרסום אתמול בעיתון "הארץ" לפיו, אישר שר האוצר בנימין נתניהו את המלצת נציבות מס הכנסה להקדים את השוואת שיעורי המס על ניירות ערך זרים לעומת ניירות ערך ישראלים.



כפי שפורסם בחודש שעבר, המליצה נציבות מס הכנסה לאחר בקשה של שר האוצר, להקדים את השוואת שיעורי המס על ניירות ערך זרים לישראליים כבר ב-2004, לעומת המלצת ועדת רבינוביץ' - להשוות את שיעורי המס רק ב-2007.



נתון נוסף שמשפיע מהותית על עליית התשואות בשוק האג"ח ביומיים האחרונים, הוא שלראשונה מזה תקופה ארוכה שהציבור פודה כספים מקרנות הנאמנות המתמחות בהשקעה בשקלים ארוכים. קרנות הנאמנות מחויבות למכור אג"ח שקליות ארוכות טווח, בהתאם לפדיונות של הציבור מהקרנות - מבלי להתחשב בתשואות או במחירי פדיון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully