וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד: תוכנית ההבראה של שופרסל הגיעה באיחור

הרצל לקס

12.11.2003 / 14:28

מוריד מחיר יעד לשופרסל ל-9.41 שקלים. "השוק הפך לשוק של מחיר - חל שינוי בהרגלי הצריכה של ציבור רחב שעבר לרשתות הדיסקאונט"

בנק אגוד מוריד את מחיר היעד שלו למניית שופרסל ל-9.41 שקלים, הנמוך בכ-9% ממחיר השוק שלה נכון להיום ומותיר המלצתו על "החזק". אורלי אברהם מהמחלקה לני"ע של הבנק מתייחסת לדו"חות הרבעון השלישי של החברה שהצביעו על המשך השפעות המיתון והתחרות המחריפה על תוצאות החברה. שופרסל הציגה ברבעון השלישי ירידה בכל הפרמטרים העסקיים כשההכנסות נופלות ב-3.8% ל-1.6 מיליארד שקל, הרווח הגולמי נשחק בכ-8% ל-417 מיליון שקל, וההפסד התפעולי צמח מ-2 מיליון שקל ברבעון השני ל-10 מיליון ברבעון החולף, זאת לעומת רווח תפעולי של 46 מיליון ברבעון המקביל. ההפסד הנקי הגיע לסכום מדאיג של 89 מיליון שקל.

הנהלת החברה הודיעה על תוכנית הבראה רחבת היקף לאור הבעיות הקשות הכוללת סגירת סניפים, פיטורי עובדים ושיפור תנאי הרכש. אברהם מציינת כי התוכנית הגיעה באחור, ועל שופרסל להתמודד כעת מול פער שפתחו מתחרותיה, דוגמת הקו-אופ וקלאב מרקט שכבר נקטו צעדי התייעלות. שוק המזון הפך בשנות המיתון האחרונות לשוק של מחיר, טוענת אברהם. ההוצאה על מזון צנחה השנה ב-6%, ויותר ויותר צרכנים, גם ממעמד הביניים, שינו במהלך התקופה את הרגלי הצריכה שלהם ועברו לרשתות דיסקאונט - מהלך חברתי שתופס תאוצה וצפוי להימשך גם ב-2004.

אברהם גם מציינת את היתרון שרושמות על שופרסל שתי מתחרותיה הגדולות-קלאב מרקט והקו-אופ, בתחום השילוב של מזון ודלק. לבעלי הבית החדשים של אלו יש גם שליטה בתחנות דלק: סונול של בורוביץ-רוזן במקרה של קלאב-מרקט, ואלון-דור של אלון ברונפמן מהקו-אופ.

שילוב עסקי שכזה כבר יצא לדרך והוא רושם הצלחה שתלך בעקבות ההצלחה של וול-מארט וטסקו בחו"ל. כל אלו גורמים לאברהם לעדכן למטה את תחזיותיה לביצועי הרשת: 2003 תסתיים לדעתה במכירות של 6.4 מיליארד שקל והפסד תפעולי של 19 מיליון שקל, וב-2004 צפויה החברה למכור ב-6.55 מיליארד שקל ותעבור לרווח תפעולי של כ-55 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully