וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החולשה בדולר נמשכת: יורד ל-4.508 ש"ח, היורו מתחזק ל-5.257 ש"ח

אמיר טייג

13.11.2003 / 16:38

התחזקות היורו - על רקע האירועים בעיראק; לאומי: "הדולר עלה מדרגה בימים האחרונים במרכז טווח מסחר של 4.52 ש'"; התחזקות השקל - על רקע האווירה החיובית בבורסה

היחלשות הדולר נמשכת יום נוסף, לאחר שהגיע לשיא של כחמישה חודשים לפני יומיים. בשעה זו נסחר הדולר בין הבנקים ברמה של 4.508 שקלים, ירידה של 0.31% לעומת שערו היציג. לעומת השער בו נסחר הדולר לקראת תום שעות המסחר, הוא נחלש ב-0.3%. התחזקות השקל מושפעת בין השאר מהאווירה החיובית בבורסה המקומית ביומיים האחרונים, וכן מהתבטאויות חיוביות מצד הרשות הפלסטינית המעידות על נכונות לחזור להידברות מדינית.

בדומה לימים האחרונים, ממשיך היורו להתחזק. בשעה זו נסחר היורו ברמה של 5.27 שקלים, כ-0.42% מעל רמת שער היציג. לעומת שערו בתום המסחר אמש, שומר היורו על יציבות. התחזקות היורו עולה בקנה אחד עם המגמה בעולם, במסגרתה מתחזק היורו כבר מספר ימים על רקע הגירעון המסחרי המתרחב בארה"ב והאירועים הבטחוניים בעיראק.

אילן ויסקין, מנהל חדר המסחר בבנק לאומי, אומר כי לפי שעה המסחר רגוע מאוד. "אין ציפיות כי מדד אוקטובר יפתיע. מרבית הפעילים מעריכים כי צפוי מדד חיובי", אומר ויסקין. אומנם המסחר מוסיף להיות רגוע היום, אך ויסקין מציין כי בימים האחרונים עלה הדולר מדרגה והוא מרכז טווח של כ-4.52 שקלים.

לפני יומיים זינק הדולר מול השקל בשיעור של כ-0.76% במחזור גבוה יחסית לחודשים האחרונים. העלייה החדה נגרמה ככל הנראה מכיסוי פוזיציה מפסידה או כניסה לפוזיציה חדשה של אחד הבנקים הגדולים. שינוי מסוג זה לא קרה כבר מספר שבועות, במהלכם העדיפו מרבית השחקנים לשבת על הגדר ולא לשנות את עמדתם כלפי הדולר. לאחר זינוק זה, חזר הדולר בינתיים להיסחר על מי מנוחות.

אתמול רשם המטבע האמריקאי היציג ירידה של 0.33% לעומת היציג הקודם ונקבע ברמה של 4.522 שקלים. היורו היציג, לעומת זאת, המשיך בתנועתו מעלה, כאשר שערו נקבע על 5.2471 שקלים, כ-0.57% מעל שערו היציג הקודם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully