וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איטונג הגישה בקשה לחלוקת דיווידנד של 135 מיליון שקל

אילן מוסנאים

13.11.2003 / 10:54

החברה הודיעה כבר באוגוסט כי בכוונתה לבצע את המהלך שהנהנות העיקריות ממנו הן אורדן ואורלייט; את החלק הארי של הדיווידנד צפויה לממן התמורה ממכירת פרויקט כרמיאל סנטר לאחים רוני ויהודה נפתלי

חברת איטונג , שבשליטת קבוצת שרפ"ק הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי בחיפה לאשר לה ביצוע חלוקת דיווידנד בהיקף של כ-135 מיליון שקל לבעלי המניות שלה. נזכיר כי החברה מסרה על כוונתה לבצע את המהלך באוגוסט השנה.

הנהנות העיקריות מחלוקת הדיווידנד על ידי איטונג יהיו החברות אורדן (15%) ואורלייט (70%), שהיא חברה בת של אורדן (82.5%).

איטונג נזקקת לאישור בית המשפט למהלך שכן היא אינה עומדת במבחני הרווח, שיאפשרו את החלוקה. על פי הערכות, החברה תחלק את הדיווידנד כדי להקל מעט על עומס ההלוואות של בעלי השליטה שלה. הדיווידנד לעיל מהווה כ-44% מההון העצמי של החברה, שהודיעה כי נושיה רשאים לפנות לבית המשפט ולהתנגד לבקשה תוך שלושים יום, או תוך מועד אחר שיקבע בית המשפט.

נזכיר כי בסוף ספטמבר דיווחה איטונג כי היא מנהלת מגעים למכירת פרויקט כרמיאל סנטר לאחים רוני ויהודה נפתלי תמורת 100 מיליון שקל. איטונג מחזיקה ב-75% מהזכויות בפרויקט, והתמורה שתתקבל מהעסקה אמורה להוות את החלק הארי של הדיווידנד שיחולק. השותפה של איטונג בפרויקט כרמיאל סנטר היא נכסי אזורים, שמחזיקה בכ-25% מהזכויות בו.

אורדן ואורלייט רכשו את השליטה באיטונג (78%) מידי חברת אזורים בדצמבר 2001 תמורת 224 מיליון שקל, כלומר לפי שווי חברה של 287 מיליון שקל. ואולם, בעקבות ההרעה בענף הבנייה בשנתיים האחרונות נפל השווי של איטונג ל-223 מיליון שקל - כך שחלוקת הדיווידנד על ידי החברה תסייע לפירעון ההתחייבויות שנלקחו לרכישתה.

אורדן ואורלייט רכשו את השליטה באיטונג באמצעות הלוואה של 226 מיליון שקל צמודה למדד ונושאת ריבית של 5% שקיבלו מאזורים מקבוצת כלל, ומשולמת בארבעה תשלומים שנתיים שווים.

איטונג, שהיתה בעבר יצרנית מזומן ושימשה בנק בעבור חברות אחרות בקבוצת אזורים, לא חילקה דיווידנדים מאז רכישתה. החברה השתמשה בנזילותה כדי לרכוש מאורלייט את אחזקותיה באוניברקול (51%) תמורת 43 מיליון שקל, כלומר לפי שווי חברה של 84 מיליון שקל. הנזילות שימשה גם לרכישת המניות של משפחת אלוני (30%) בחברת מוצרי הבנייה אלוני תמורת 41 מיליון שקל, כלומר לפי שווי חברה של 135 מיליון שקל. זאת לעומת שווי נוכחי של 71 מיליון שקל, כשהחברה מימשה את אחזקותיה בכלל בטון תמורת 17 מיליון שקל. איטונג מחזיקה ב-75% ממניותיו של כרמיאל סנטר, ונכסי אזורים מחזיקה ביתרת המניות.

איטונג עוסקת בייצור מוצרי בנייה, כגון אבנים משתלבות, לבני איטונג, מוצרי אינסטלציה מבטון, ובאמצעות החברה הבת אלוני בייצור ושיווק מרצפות, ויבוא ועיבוד שיש. איטונג היא גם בעלת השליטה בחברת אוניברקול הופמן, שמייצרת צבעים ומוצרי טיח.

החברה הפסידה 2.2 מיליון שקל במחזור של 287 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2003, בהשוואה לרווח של 1.6 מיליון שקל במחזור של 226 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2002. ההון העצמי של החברה הוא 308 מיליון שקל, שמממן 49% מהמאזן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully