וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר בזק: כעצמאים נוכל לפעול טוב יותר לטובת הצרכן

ערן גבאי

13.11.2003 / 11:21

מיקי מזר: "יש לנו תוכניות מגירה להשקעות נוספות בשוק. החברה חייבת לבצע קיצוץ בהוצאות, והמנהלים צריכים לתת דוגמה אישית"; "האפשרויות של YES גדולות ורבות"

"לדבר כעת על בזק כמונופול גדול ומאיים יותר זו גישה לא נכונה. על איזה מונופול מדברים אם נמשכת אצלנו השחיקה בהכנסות משירותי תקשורת פנים ארצית וחברות הסלולר מגדילות את ההשפעה שלהן על שוק התקשורת?", כך אומרת מיקי מזר, יו"ר בזק, בשיחה ל-TheMarker בתגובה לאפשרות שבזק תהפוך כעת, כחברה מעורבת, למונופול גדול עוד יותר.

מזר מציינת שבזק כחברה פרטית תתנהל ותתנהג אחרת, תוכל להתמודד במכרזים ובהשקעות, ותתאפשר כעת תחרות בריאה יותר בשוק התקשורת. מזר הביעה את שביעות רצונה מהצלחת מכרז בזק הבוקר, וציינה כי מדובר בכלכלה נכונה וסיכוי להשקעות זרות, שיבואו לפתחה של ישראל.

באשר להתפתחויות המיידיות הצפויות בבזק, אמרה מזר, כי "כעת בזק תפעל תחת תקנון אחד, לאחר שאסיפת בעלי המניות הכללית תאשר אותו, והחברה לא תהיה עוד תחת שליטת ועדת שרים. כעצמאים נוכל לפעול טוב יותר לטובת הצרכן".

מזר מבהירה שכעת בעלי המניות הם הבוסים האמיתיים של בזק, אך נמנעה מלהגיב בשלב זה על מימוש האופציות להגדלת ההשקעה הן בפלאפון והן ב-YES בתוך חודשים. "כל אמירה כעת תהיה חסרת אחריות. נשקול את כל הצעדים. יש לנו תוכניות מגירה, וכעת יש לבחון את הקצב ואת המידה בה ייעשו הדברים. עניין ההשקעות בחברות הבנות יעלה על סדר יומן של ישיבות הדירקטוריון הקרובות".

מזר קבעה, בתגובה לשאלה כיצד היא רואה את שוק הטלוויזיה הרב ערוצית פועל כעת לנוכח הגדלה אפשרית של בזק בהחזקתה בחברת הלוויין והמשבר בכבלים, כי "האפשרויות העומדות כעת בפני YES גדולות ורבות". מזר אישרה שבזק תשקול כעת כניסה או הרחבת הפעילות בהשקעות חדשות או נוספות בשוק התקשורת. "יש מקום לבחון השקעות נוספות בשוק התקשורת".

לגבי השינוי הצפוי לעבור על בזק פנימה, אמרה מזר כי "שינוי שכר זה לא על סדר היום, אך החברה חייבת לבצע קיצוץ בהוצאות, וברור שהמנהלים צריכים לתת דוגמה אישית. יש חובה מיידית לקיצוץ בהוצאות ולהתאים אותן להכנסות הנשחקות, ולשם כך מונה סמנכ"ל כוח אדם חדש".

מזר ציינה כי עדיין לא קיימת הסכמה עם ועד העובדים לגבי האצת תהליך פרישת העובדים בחברה, אך היא הביעה ביטחון מלא בכך שהסכמה כזו תושג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully