וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירדן השקעות ממשיכה במסע המימושים - מכרה החזקותיה ב-Bridge Oil ב-5.85 מיליון שקל

8.3.2001 / 13:10

בתחילת השבוע מכרה נכסי נדל"ן בירושלים ב-18.5 מיליון שקל; גם הפעם הרוכש הוא דוד סופר, בעל השליטה הקודם בחברה

אלי דניאל
ltpgt
חברת ירדן השקעות , הנמצאת בשליטת גבור ספורט מקבוצת סגיאל השקעות , מדווחת כי מימשה אופציית PUT למכירת החזקותיה ב-Bridge Oil לדוד סופר, בעל השליטה הקודם בחברה, בכ-5.85 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
ירדן החזיקה עד כה ב-18% ממניות Bridge Oil, העוסקת בשיווק דלקים לאוניות ופחם, וזאת באמצעות החברה הבת, עמוד קופריישן. המכירה בוצעה לפי שווי הדומה לערכן של מניות Bridge Oil בספרי עמוד קופריישן.
lt/pgt

ltpgt
בתחילת השבוע הודיעה החברה על מכירת נכסי נדל"ן המצויים בירושלים לדוד סופר, ב-18.5 מיליון שקל. נכסי הנדל"ן בעסקה כוללים שישית מהזכויות במלון רון, שליש מהזכויות בבניין מגורים הנמצא בשכונת הבוכרים בירושלים ודירת מגורים ומחסן ברחוב קרן היסוד בירושלים.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, החברה עידכנה היום את דיווחה לגבי רווח ההון שיצמח מעסקת הנדל"ן עם דוד סופר. על פי דיווח החברה, רווח ההון בסך של 10.4 מיליון שקל, הצפוי לצמוח מעסקה זו, לא ייזקף כרווח בדו"חות רווח והפסד של החברה לרבעון הראשון של שנת 2001, אלא יגדיל את הונה העצמי של החברה.
lt/pgt

ltpgt
לפני כחודשיים השלימה גבור ספורט את השתלטותה על ירדן באמצעות רכישת כ-65% ממניותיה. כוונת גבור היתה לרכז בה את כל החזקותיה (20%) בחברת הכשרת הישוב בישראל 612010-MRQ . בהתאם לכך, החלה גבור לממש את נכסיה של החברה והעסקה הנוכחית היא צעד אחד נוסף במסגרת מימוש תוכנית זו.
lt/pgt

ltpgt
לפני כחודש מכרה החברה את החזקותיה (7%) במניות חברת אופיר אופטרוניקה , הנסחרות בבורסה של תל אביב, לחברת נחושתן השקעות שבשליטת לוי קושניר, ב-8.7 מיליון שקל. החברה דיווחה כי מכירת ההחזקות באופיר עתידה לייצר לה רווח הון של 6 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
ירדן השקעות עסקה עד היום בעיקר באחזקת נדל"ן מניב. אחזקות אלו כללו את בניין מלון רון, בית עסק ברחוב קרן היסוד ובניין דירות ברחוב אבינועם ילין (הנכסים שנמכרו בתחילת השבוע לדוד סופר) ומחצית מרחוב הרב קוק בירושלים. בנוסף, לחברה השקעה בחברה בת זרה, עמוד קורפריישן, שלה מספר חברות, בהן Bridge Oil (שנמכרה כעת) ו-Bridge Investment, העוסקת בנדל"ן.
lt/pgt

ltpgt
ירדן נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-113 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2000 רשמה החברה הכנסות בסך 28.3 מיליון שקל, גידול של כ-43% לעומת הכנסות בסך 19.7 מיליון שקל שנרשמו בתקופה המקבילה. בשורה התחתונה הרוויחה החברה 21.2 מיליון שקל בתקופה זו, גידול של כ-79% לעומת רווח נקי של 11.8 מיליון שקל שנרשם בתקופה המקבילה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully