וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו.בי.אס מתכוון לנצל את האופציה ולרכוש מהמדינה מניות בזק נוספות

אילן מוסנאים

13.11.2003 / 19:17

כך נודע ל-TheMarker; בבית ההשקעות עדיין לא החליטו האם יממשו את כל האופציה; ליו.בי.אס זכות לרכוש עוד 10-30 מיליון מניות; המניה עולה ב-2.5% במחזור של 200 מיליון שקלמאת ערן גבאי ואילן מוסנאיםבית ההשקעות יו.בי.אס מתכוון לממש את האופציה שקיבל לרכישה של מניות נוספות של חברת התקשורת הלאומית בזק . כך נודע ל-TheMarker. עם זאת, בשלב זה לא ברור אם בית ההשקעות יחליט לנצל את מלוא האופציה או רק חלק ממנה.יו.בי.אס הוא הגוף שזכה במכרז שביצעה המדינה לרכישת 5.25% ממניות בזק. בית ההשקעות השווייצי הציע לרכוש את המניות במחיר של 4.82 שקלים, שהיה גבוה בכ-2% ממחיר המניה בבוקר בבורסה, ובתמורה כוללת של כ-626 מיליון שקל. בנוסף קיבל יו.בי.אס אופציה לרכישה של עוד 10-30 מיליון מניות בזק, ועליו להודיע למדינה עד השעה 18:00 על החלטתו.מניית בזק מרכזת בשעה זו מחזור חריג של כ-200 מיליון שקל, ונסחרת בעליות של כ-2.5%. נציין כי במהלך הבוקר כבר נסחרה המניה בעליות של כ-5% בעקבות המכרז המוצלח.משרד האוצר דיווח שכ-70% מהביקושים למניית בזק שהוזרמו ל-UBS היו מטעם משקיעים זרים. הדבר מעיד שהרוכש לא יהפוך לבעל עניין בבזק, למרות שהיקף החבילה היה גדול מ-5% ממניות בזק.
המהלך, שבא אחרי גיוס קודם של כ-375 מיליון שקל ביולי, משלים את גיוס ההון הנדרש לבזק (890 מיליון שקל), ובנוסף מותיר בידי המדינה כ-120 מיליון שקל. בעקבות המכירה מופחתות החזקות המדינה בבזק אל מתחת ל-50%, ובכך חדלה בזק מלהיות חברה ממשלתית.סך הכל הוצעו 5 הצעות: של לאומי ושות' יחד עם אופק ניירות ערך ואקסלנס נשואה זנקס, גמול ולידר, אי.בי.אי, וכלל חיתום וקרדיט סוויס - רוב ההצעות היו במחיר הגבוה ממחיר השוק של בזק.
מדובר במכירה הגדולה ביותר שנעשתה בשנים האחרונות בשוק ההון הישראלי של חבילת מניות מחוץ לבורסה. בסך הכל מכרה המדינה בארבעת החודשים האחרונים למעלה מ-8.5% מהחזקותיה בבזק, בסכום כולל של למעלה ממיליארד שקל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully