וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק האג"ח עלה בשיעור הגבוה ביותר מאז ספטמבר; מניות התרופות זינקו ב-2.8%

מני ארנון

13.11.2003 / 23:26

התשואת על אג"ח ל-10 שנים ירדו ב-0.141% לרמה של 4.271%; מדד המוליכים למחצה ירד ב-1%; וול מארט ירדה ב-4.2% לאחר שהחמיצה את התחזיותשוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב רשם עליות שערים, על רקע דבריהם של חברי הבנק המרכזי שאמרו כי הבנק מתכנן להשאיר את הריבית נמוכה הרבה אחרי מארס. בשוק המניות נרשמו ירידות קלות על רקע האכזבה מנתוני הגירעון המסחרי. מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.1% ומדד נאסד"ק ירד ב-0.3%. מדד מניות
התרופות עלה ב-2.8%. מניות השבבים יורדות, למרות דו"ח טוב מהצפוי של אפלייד מטריאלס.נשיא הבנק הפדרלי של שיקגו, מייקל מוסקו, אמר היום כי הבנק המרכזי של ארה"ב מתכנן להשאיר את שער הריבית נמוך למשך תקופת זמן ממושכת. הוא סירב להתייחס למשך המדויק של התקופה, אולם אמר כי הבנק הפדרלי עוקב אחר כל ההתפתחויות הכלכליות. בנפרד, אמר עמיתו, נשיא הבנק המרכזי של סנט לואיס, ויליאם פול, כי הריבית תישאר נמוכה "הרבה אחרי מארס".דבריו של פול הורידו את חששות המשקיעים מהעלאת ריבית, בעקבות תוספת של 126 אלף משרות בחודש אוקטובר. לדברי פול, תחזיות הצמיחה של ארה"ב יביאו להקטנה איטית מאוד של שיעורי האבטלה. פול יהיה בשנה הבאה חבר בועדה הקובעת את מדיניות הריבית.נתונים כלכליים נוספים שפורסמו היום כוללים ירידה בממוצע הארבע שבועי של התביעות הראשונות לדמי אבטלה, לרמה הנמוכה מזה שנתיים וחצי, 375,250. למרות שבשבוע האחרון נרשמה עלייה קלה במספר התביעות הראשונות, היה המספר הכולל 366 אלף, מתחת לקו האדום של 400 אלף.הגירעון המסחרי של ארה"ב עלה בספטמבר ב-4.4% ל-41.3 מיליארד דולר, מעל לתחזית הכלכלנים שעמדה על 40.2 מיליארד דולר. היבוא עלה ב-3.3% לשיא של 127.4 מיליארד דולר. היצוא עלה ב-2.8% ל-86.2 מיליארד דולר. היקף העלייה הוביל להתחזקות מגמת הירידה בדולר.נתוני האינפלציה במחירי היבוא והיצוא שפורסמו היום תומכים בהחלטה זו. באוקטובר עלו מחירי היבוא ב-0.1% בלבד. בניכוי מחירי הדלק, ירדו מחירי היבוא ב-0.1%. מחירי היצוא באוקטובר עלו ב-0.3%. בניכוי מחירי מוצרים חקלאיים שעלו ב-2.5%, עלו מוצרי היצוא רק ב-0.1%.בעקבות כל זאת נרשמו עליות בשוק האג"ח הממשלתי. התשואות על האג"ח ל-10 שנים ירדו ב-0.141% ל-4.271%; התשואות על האג"ח הקצרות ל-13 שבועות ירדו.מניות התרופות זינקו; מניות המוליכים למחצה רשמו ירידותמניות התרופות רשמו עליות גבוהות זה היום השני ברציפות. מניית פייזר עלתה ב-3.2%, לאחר שמחקר שפורסם אתמול שיבח את התרופה שלה נגד כולסטרול, Lipitor.עוד בשוק התרופות: אלי לילי עלתה ב-4.3%; מניית מרק עלתה ב-3.5%; בריסטול מאייר עלתה ב-1.8%; ג'ונסון אנד ג'ונסון הוסיפה 1.7%.יצרנית הציוד הרפואי מדטרוניק (סימול MDT), עלתה ב-4.6%. החברה השלימה, יחד עם חברת אודין הישראלית, פיתוח של מערכת משותפת של מערכת iMRI להדמיה וניווט בזמן אמת בניתוחי מוח. שהרווח הנקי של החברה ברבעון השני עלה ב-58% לרמה של 476.1 מיליון דולר או 39 סנט למניה לעומת 301.7 מיליון דולר או 25 סנט למניה ברבעון המקביל. מכירות החברה גדלו ב-14% לרמה של 2.16 מיליארד דולר לעומת 1.89 ברבעון המקביל.בשוק המוליכים למחצה היה אמור דו"ח מוצלח של אפלייד מטריאלס (AMAT:NASDAQ) את המגזר. אפלייד חזרה לרווח ברבעון שהסתיים באוקטובר, לאחר שלושה רבעונים של הפסדים, אולם מדד המוליכים למחצה ירד ב-1%, על רקע הנתונים הכלכליים המאכזבים והדולר הנמוך.הרווח הנקי של אפלייד בתקופה המדווחת הסתכם ב-15 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 147 מיליון דולר בתקופה המקבילה. ברבעון הקודם רשמה החברה הפסד נקי של 37 מיליון דולר. במונחי מניה מדובר ברווח של סנט למניה לעומת רווח של 9 סנט למניה ברבעון המקביל. לפני הוצאות חד פעמיות, רשמה החברה רווח של 95 מיליון דולר או 6 סנט למניה - סנט אחד מעל לתחזיות האנליסטים של רויטרס.למרות זאת, מנייתה ירדה ב-2.8%. אינטל ירדה ב-0.9%; נשונל סמיקונדקטור גורעת 2.3%.
וול-מארט ירדה ב-4.2%, לאחר שהחמיצה בסנט את תחזיות האנליסטים. חברת הקמעונות הגדולה בעולם, רשמה גידול של 13.9% ברווח ברבעון שהסתיים באוקטובר. הרווח מפעילות מתמשכת היה 2 מיליארד דולר, או 46 סנט למניה. תחזיות האנליסטים צפו רווח של 47 סנט למניה.מניית גייטווי עלתה ב-2.9%, לאחר שהסתיימה ללא תוצאות חקירת רשות ניירות הערך על עבירות הונאה לכאורה שביצעה החברה. יצרנית המחשבים האישיים השלישית בארה"ב לא הוענשה ולא הוטלו עליה קנסות. על פי ההסכם בין החברה למחוקק, החברה לא תודה או תכחיש כי ביצעה דבר עבירה.מניית דל, יצרנית המחשבים האישיים הגדולה בעולם, ירדה ב-0.1%. החברה רשמה רווח נקי של 677 מיליון דולר או 26 סנט למניה ועמדה בתחזיות האנליסטים. החברה הגדילה את הרווח ב-26% לעומת התקופה המקבילה. הכנסות החברה הסתכמו ב-10.62 מיליארד דולר ומשקפים עלייה של 16% לעומת הרבעון המקביל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully