וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: נאסד"ק ירד ב-1.9%

רונן סרברניק

15.11.2003 / 0:37

הירידות בוול סטריט החריפו על רקע נתוני מקרו מאכזבים שפורסמו בטרם פתיחת המסחר. דאו ג'ונס ירד ב-0.7%

הירידות בוול סטריט החריפו היום: דאו ג'ונס ירד ב-0.7% ונאסד"ק ירד ב-1.9%, על רקע נתוני מקרו מאכזבים שפורסמו בטרם פתיחת המסחר.

סקירת מסחר אחרונה (21:40):

המכירות הקמעוניות ירדו בחודש אוקטובר ב-0.3%, ירידה שהיתה חדה מן התחזיות. בניכוי מכירות הרכב, שנפלו ב-1.9%, עלו המכירות ב-0.2%. אתמול פירסמה ענקית הקמעונות וול מארט תחזית מכירות מאכזבת לרבעון הרביעי, שעוררה חשש מהאטה בצריכה הפרטית, המהווה כשני שלישים מכלל הפעילות הכלכלית בארה"ב. בספטמבר נרשמה ירידה של 0.4% במכירות הקמעוניות, אך בניכוי מגזר הרכב עלו אלו ב-0.2%.

מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן עלה בחודש נובמבר לרמה של 93.5 נקודות. עלייה זו, מרמה של 89.6 נקודות בסוף חודש אוקטובר, חדה מתחזיות כלכלנים אשר צפו רמה של 91.5 נקודות בלבד.

במקביל דווח על עלייה חדה במדד המחירים ליצרן. זה זינק בחודש אוקטובר ב-0.8%, העלייה החדה ביותר מאז מארס. בניכוי רכיבי המזון והאנרגיה עלה מדד המחירים הסיטוניים ב-0.5%. העלייה היתה גבוהה בהרבה מהציפיות והביאה לעלייה בתשואות על האג"ח הממשלתיות, הרגישות לאפשרות של התפרצות אינפלציונית. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עולה ל-4.29% מ-4.27%.

אכזבה נוספת נסכו נתוני התפוקה התעשייתית. זו עלתה באוקטובר ב-0.2%, בניגוד לתחזיות שצפו עלייה של 0.3%. בספטמבר נרשמה עלייה חדה של 0.5% בתפוקה. הבנק הפדרלי נימק את הירידה בנפילה גדולה בייצור כלי רכב וחלפים לתעשיית הרכב.

עונת הדו"חות של הרבעון השלישי מתקרבת לסיומה אולם מספר דו"חות חשובים פורסמו אתמול לאחר המסחר.

ענקית המחשבים האישיים דל (סימול DELL) דיווחה אתמול על עלייה של 21% ברווח הנקי ברבעון השלישי הודות לצמיחה עקבית במכירות מוצרים למגזר העסקי. מנכ"ל החברה, מייקל דל, צופה כי החברה תרשום ברבעון הנוכחי רווח של 28 סנט למניה, בהתאם לתחזיות האנליסטים, על הכנסות של 11.5 מיליארד, נתון הגבוה במקצת מן התחזיות. המניה יורדת ב-0.1%.

סטארבקס (סימול SBUX), רשת בתי הקפה הגדולה בעולם, דיווחה על עלייה של 21% ברווח הרבעוני ואמרה כי היא מתכוונת לפתוח בתוכנית התפשטות שאפתנית בשוק הבינלאומי. אולם מנייתה יורדת ב-2.1% לאחר שזינקה אתמול לשיא של כל הזמנים - 33 דולר.

בקרב המניות הישראליות דיווחה אתמול לאחר המסחר חברת קריאו (סימול CREO), המספקת מערכות הדמיה דיגיטליות ותוכנות לניהול תהליכי דפוס, על עלייה חדה ברווח הרבעוני הנקי. זה הסתכם ב-2.4 מיליון דולר, או 5 סנט למניה, לעומת 600 אלף דולר, או סנט למניה, בתקופה המקבילה. בניכוי סעיפים חד פעמיים הסתכם הרווח ב-7 סנט למניה והחמיץ בסנט אחד את תחזיות האנליסטים ע"פ נתוני תומסון פרסט קול. המניה מגיבה בירידה של 7.3%.

הכנסות החברה, המעסיקה כ-1,000 עובדים בישראל, עלו ב-9% ל-150.3 מיליון דולר. קריאו צופה הכנסות של 148-153 מיליון דולר ברבעון הנוכחי ורווח של 19-25 סנט למניה.

מניית טאוור יורדת ב-3.3% לאחר שהחברה הודיעה הבוקר על הנפקת 12 מיליון מניות חדשות על מנת לממן הוצאות שיווק ופיתוח של מוצרי Fab 2.

מניית צ'ק פוינט יורדת ב-2.2%, קומברס יורדת ב-1.4%; אמדוקס יורדת ב-2.7%.

יצרנית התרופות תרו (סימול TARO) נסחרת על רקע החלטת התאחדות סוחרי ניירות הערך (NASDAQ) לכלול את החברה החל מה-24 בנובמבר במדד מניות הביוטכנולוגיה של נאסד"ק. הרכב המדד משמש כבסיס לקרן השקעות המבקשת להתחקות אחר ביצועיו והמניה עולה ב-1.9%. מתחרתה טבע עולה ב-0.5%.

פחות משבוע לאחר שהודיעה כי היא מתכוונת לצאת להנפקה של 10.8 מיליון מניות חזרה בה חברת טריון (סימול TERN) מהודעתה. טריון ביקשה לגייס 75 מיליון דולר אולם מנכ"לה, זכי רכיב, אמר כי החברה לא זכתה במענה ראוי מצד ציבור המשקיעים והיא מקפיאה בשלב זה את ההנפקה. המניה, שנפלה מאז הודעת החברה בכ-15%, מתקנת היום בחדות ומוסיפה כ-7%.

קומטאץ' יורדת ב-5.3% במחזור נמוך במעט מהממוצע. צורן יורדת ב-3%.

מניית יצרנית התוכנה BEA סיסטמס יורדת ב-9% לאחר שהחברה פירסמה תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי.

אלטק (סימול ELTEK), אשר עוסקת במעגלים מודפסים, עולה ב-8.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully