וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאחר המדד הנמוך הדולר עולה ל-4.532 שקלים במסגרת האופציות

אמיר טייג

16.11.2003 / 15:19

מפרסום מדד ספטמבר למדד אוקטובר עלה הדולר ב-2.7%. יותר גופים נכנסים לפוזיציות על הדולר

שער הדולר הנגזר מרמת האופציות דולר שקל עומד בשעה זו על רמה 4.532 שקלים, כ-0.15% מעל רמת הדולר היציג, שנקבע ביום שישי בעליה של 0.4% לרמה של 4.525 שקלים. יש לציין כי השער היציג של הדולר נקבע ביום שישי עוד לפני פרסום מדד אוקטובר, אשר היה ללא שינוי. לאחר פרסום המדד רשם הדולר עלייה נוספת לרמה של 4.53 שקלים, כך שרמתו היום במסחר באופציות משקפת יציבות לעומת רמה זו.

בימים האחרונים מורגשת דריכות מסוימת בשוק המט"ח. המחזורים הנמוכים שאפיינו את המסחר בשבועות האחרונים פינו מקומם למחזורים ערים יותר, כאשר מספר גופים בנקאיים ועסקיים בצעו בימים האחרונים עסקות גדולות יחסית. ההערכות הן כי לאחר תקופה ארוכה בה גופים אלו נמנעו להיכנס לפוזיציה על הדולר, אחדים מהם עשו זאת בימים האחרונים.

מדד אוקטובר, שפורסם ביום שישי, משך באופן חריג יחסית את תשומת ליבם של הסוחרים במט"ח. כנראה המגמה המובהקת אשר נרשמה מאז פרסום מדד ספטמבר, שהפתיע, היא זו שהעלתה את העניין סביב מדד אוקטובר. במהלך החודש שחלף מאז פרסום מדד ספטמבר רשם הדולר עלייה חדה יחסית של 2.7%, והערכות בשוק המט"ח הן כי המדד הנמוך יחסית של אוקטובר צפוי להמשיך את מגמת הפחתת הריבית וכך גם את מגמת התחזקות הדולר.

בשוק המעריכים כי הנגיד צפוי להפחית את ריבית דצמבר, בסוף החודש הקרוב ב-0.3% עד 0.4% ולהמשיך ביתר שאת את מגמת הפחתות הריבית שבה החל בתחילת השנה. ההערכות כיום הן כי במהלך שנת 2004 תגיע הריבית לרמה של 4.5% עד 5%, וזאת בהשוואה לרמה של 5.6% בה עומדת היום הריבית. מנגד, ההערכות הן כי בשנת 2004 יתחיל הבנק המרכזי האמריקאי - הפד - לעלות מעט את הריבית על הדולר, ולפיכך להקטין עוד יותר את הפער בין השקל לדולר. מגמה זו עשויה לחזק את מגמת העליות של הדולר מול השקל.

השער היציג של היורו נקבע ביום שישי ברמה של 5.333 שקלים, הגבוהה בכ-1.23% מהשער היציג של המטבע האירופי ביום חמישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully