וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורמת רכשה תחנת כוח בקליפורניה תמורת 38.5 מיליון דולר

אלי דניאל

16.11.2003 / 10:15

הגישה הצעה לביהמ"ש לרכישת זכויות ב-3 תחנות כוח של Covanta המצויה בפשיטת רגל בתמורה ל-190 מיליון דולר. התחנות מניבות הכנסה שנתית של כ-80 מיליון דולר

חברת אורמת תעשיות, העוסקת בהקמה ותפעול של תחנות הכוח, ונמצאת בשליטת משפחת ברוניצקי וכלל תעשיות , הודיעה הבוקר על הרחבת פעילותה בארה"ב, לאחר שחברה בת שלה חתמה בסוף השבוע על הסכם לרכישת זכויות הבעלות בתחנת כוח גיאו-תרמית המצויה בקליפורניה, בתמורה לכ-38.5 מיליון דולר. בהתאם להסכם זה, הבעלות על תחנת כוח אשר כוללת ציוד שיוצר על ידי אורמת ופועלת מאז שנת 1993, תעבור מידי המוכר - מוסד פיננסי, לידי החברה הישראלית עד לסופו של חודש ינואר 2004.

ההספק המותקן של תחנת הכוח הנרכשת מסתכם ב-48 מגה-ווט והחשמל המיוצר בתחנה זו נמכר לחברת Southern California Edison - SCE הנחשבת לאחת מחברות החשמל הגדולות בקליפורניה. בימים אלה, תחנת הכוח מופעלת על ידי צד שלישי אשר חכר את התחנה מבעליה על פי הסכם החכירה. תקופת החכירה הבסיסית היא עד לשנת 2005 ודמי החכירה השנתיים בגין התקופה הבסיסית מסתכמים ב-13 מיליון דולר.

במקביל לרכישת תחנת הכוח, מספר חברות בנות של אורמת הגישו לבית המשפט של מדינת ניו-יורק, הצעה לרכישת הזכויות בשלוש תחנות גיאו-תרמיות נוספות המצויות בקליפורניה, בתמורה ל-190 מיליון דולר. מכירת הזכויות בתחנות כוח אלו נעשית במסגרת הליך הבראה של חברת Covanta Energy שנקלעה אשתקד למצב של פשיטת רגל (Chapter 11). להבטחת התחייבויות הזוכה להשלמת הרכישה, אם הצעתו תהיה ההצעה הזוכה, הופקד בחשבון נאמנות פיקדון בסך 15 מיליון דולר, וסכום זה יוחזר לחברות הבנות של אורמת בתוספת ריבית, אם הצעתן לא תהיה ההצעה הזוכה.

תחנות הכוח בגינן הוגשה ההצעה לבית המשפט האמריקאי כוללות את מלוא זכויות הבעלות בתחנת כוח גיאו-תרמית בהספק נקוב של 52 מגה-ווט המצויה בסמוך להיבר שבדרום קליפורניה, מלוא זכויות ההפעלה על פי הסכם החכירה בתחנת כוח גיאו-תרמית בהספק נקוב של 48 מגה-ווט המצויה אף היא ליד היבר, ומחצית מזכויות הבעלות בתחנת כוח גיאו-תרמית המצויה ליד ממות' בצפון מזרח קליפורניה. לכל שלוש תחנות הכוח האמורות ישנם חוזים ארוכי טווח למכירת חשמל ל-SCE, ותוקפם של חוזים אלה הוא עד לשנים 2015-2022. ההכנסות הצפויות ממכירת החשמל משלוש תחנות הכוח הללו מסתכמות בכ-80 מיליון דולר לשנה.

לצורך מימון הזכייה האפשרית במכרז, קבלה חברת בת של אורמת התחייבות מבנק אמריקאי להעמיד לה הלוואה, שתובטח בזכויות בנכסים הנרכשים, בסך של כ-155 מליון דולר. יתרת התמורה בהיקף של כ-35 מיליון דולר, תמומן מהון עצמי. במידה ואורמת תזכה במכרז, מתכוונת החברה לשקול לגייס את ההון העצמי באמצעות הנפקת אגרות חוב בישראל.

לאחר בדיקת ההצעות שהוצעו במכרז, ייבחרו ההצעות הראויות על ידי בית המשפט המנהל את הליך המכירה, והמציעים יוזמנו להתמחרות שתיערך ביום רביעי הקרוב. החברה שתזכה בהתמחרות מחויבת להשלים את רכישת הזכויות עד לסוף שנה זו. יצוין כי התנאי המקדים להשלמת הרכישה - קבלת אישור הממונה על ההגבלים האמריקאי לעסקה.

אורמת דיווחה בשבוע שעבר על רווח רבעוני של כ-31.4 מיליון שקל במחזור הכנסות של כ-135.8 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully