וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התאחדות התעשיינים: כ-3,300 עובדים פוטרו ביולי-אוגוסט

עינב בן יהודה

16.11.2003 / 10:46

עלייה של 0.4% נרשמה בתפוקת תעשייה, זאת לאחר נסיגה של 1% ברבעון השני ויציבות ברבעון הראשון של השנה

בחודשים יולי-אוגוסט 2003 פוטרו מהתעשייה כ-3,300 עובדים. המדובר בירידה של כ-1% במספר המועסקים בתעשייה, כך עולה מנתוני התאחדות התעשיינים.

עוד עולה מניתוח התאחדות התעשיינים כי בחודשים יולי-אוגוסט 2003 נרשמה עלייה של 1% בפריון, בהמשך לעלייה של 0.6% ברבעון השני ושל 0.4% ברבעון הראשון של השנה.

יורם בליזובסקי, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, מעריך כי גם בחודשים הקרובים המצב בתעשייה ימשיך להיות קשה, בעיקר על רקע השביתות והעיצומים במשק בתקופה האחרונה, ורמת אי הוודאות הגבוהה בתחום הכלכלי ובתחום יחסי העבודה.

מהניתוח עולה כי בתקופה הנסקרת הואץ קצב פיטורי העובדים בענפי הטכנולוגיה המסורתית (מזון, משקאות וטבק, טקסטיל והלבשה, עור והנעלה, נייר ומוצריו, דפוס והוצאה לאור, עץ ורהיטים) וחל צמצום של 1.5% במצבת העובדים. זאת, בהמשך לצמצום של כ-0.9% לרבעון בשלושת הרבעונים האחרונים.

במצבת העובדים של קבוצת ענפי הטכנולוגיה המעורבת מסורתית (כרייה וחציבה, מינרלים אל מתכתיים, מוצרי גומי ופלסטיק, מתכת בסיסית ומוצרי מתכת) חל צמצום של 0.9% במספר המועסקים ביולי אוגוסט 2003. זאת, בהמשך לצמצום של 1.7% במספר העובדים ברבעון השני של השנה וגידול של 0.3% ברבעון הראשון.

בענפי הטכנולוגיה המעורבת עילית - כימיקלים וזיקוק נפט (ללא תרופות) מכונות וציוד, מנועים וציוד חשמלי - חלה ביולי אוגוסט ירידה של 0.9% במצבת העובדים, זאת בהמשך לצמצום של 1.4% ברבעון השני וצמצום של 0.5% במספר העובדים ברבעון הראשון של השנה.

ירידה מתונה יחסית במספר העובדים של 0.5% נרשמה בקבוצת ענפי הטכנולוגיה העילית (רכיבים אלקטרוניים, ציוד לבקרה ופיקוח וציוד רפואי ומדעי, ציוד תקשורת אלקטרוני, כלי הובלה ותרופות), זאת בהמשך לנסיגה מתונה של 0.2% ברבעון השני ונסיגה של 1% ברבעון הראשון של השנה.

עוד עולה מהנתונים כי ביולי-אוגוסט נרשמה עלייה מתונה של 0.4% בתפוקת תעשייה, זאת לאחר נסיגה של 1% ברבעון השני ויציבות ברבעון הראשון של השנה. בחודשים אלו נרשמה נסיגה של 0.5% בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המעורבת עילית, עלייה של 0.2% נרשמה בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המסורתית, יציבות נרשמה בחודשים אלה בתפוקת ענפי הטכנולוגיה העילית, ובתפוקת ענפי הטכנולוגיה המעורבת מסורתית נרשמה נסיגה של 1.2%.

ביולי-אוגוסט חלה ירידה של 0.6% בשעות העבודה בתעשייה, לאחר ירידה של 1.6% ברבעון השני ושל 0.4% ברבעון הראשון של השנה. במקביל, נרשמה עלייה של 0.3% בשעות העבודה למועסק בתקופה הנסקרת לאחר נסיגה של 0.5% ברבעון השני ויציבות ברבעון הראשון של השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully