וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלוני חץ ממשיכה להראות שיפור

אלי דניאל

26.11.2003 / 11:03

ההכנסות צמחו ב-19%. עלייה של 72% ברווח נקי - הסתכם ב-21.5 מיליון שקל. תחלק בחודש הבא דיווידנד של 4.7 מיליון שקל. תגייס כ-120 מיליון שקל באג"ח להמרה ואופציות


חברת הנדל"ן המניב אלוני חץ, הנמצאת בשליטת נתן חץ ומשפחת ורטהיים, ממשיכה להראות שיפור בתוצאותיה הרבעוניות, הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה. הכנסותיה של החברה הסתכמו ברבעון השלישי של השנה בכ-49.9 מיליון שקל - 19% יותר מההכנסות שהושגו ברבעון המקביל. פילוח ההכנסות מראה כי ההכנסות מדמי שכירות ואחזקה נותרו כמעט ללא שינוי ברמה של כ-31.4 מיליון שקל, בעוד שההכנסות מדיווידנד צמחו ב-48% ל-11 מיליון שקל. עלייה זו נובעת מרכישתן של מניות נוספות באקוויטי 1 האמריקאית וב-FCR (First Capital Realty) הקנדית, כמו גם מעלייה בשיעור הדיווידנד שאותו חילקו חברות אלה. רכישתן של איגרות חוב נוספות של FCR הביאה לכך שההכנסות מהחזקתה של אלוני חץ באיגרות חוב תפחו לכ-4 מיליון שקל.

הוצאות המימון של החברה קטנו ברבעון החולף בכ-4% - מרמה של 19.3 מיליון שקל ברבעון השלישי של שנת 2002 לרמה של 18.5 מיליון שקל. בשורה התחתונה מדווחת אלוני חץ על עלייה של כ-72% ברווח הנקי שלה לכ-21.5 מיליון שקל.

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה מציגה אלוני חץ הכנסות של 141 מיליון שקל, 19% יותר מאשר בתקופה המקבילה. עיקר הגידול בתקופה זו מיוחס לצמיחה בהכנסות מדיווידנד כמו גם לעובדה שלחברה היו הכנסות אחרות (נטו) של כ-7.9 מיליון שקל, וזאת בשל השגת רווח של כ-11 מיליון שקל מפעילותה בני"ע סחירים.

הוצאות המימון גדלו בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה בשיעור של 16% לרמה של 56.8 מיליון שקל, וזאת בשל הגידול במצבת ההלוואות כתוצאה ממהלך המימון מחדש אותו ביצעו החברות הבנות בבריטניה במהלך השנה שעברה, כמו גם בשל האשראי שנלקח לשם הגדלת ההשקעה באקוויטי 1 וב-FCR והעלייה במדדי המחירים לצרכן בבריטניה ובקנדה. הרווח הנקי של החברה מאז תחילת השנה הסתכם ב-56.4 מיליון שקל - 53% יותר מהרווח הנקי שנרשם בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2002.

ההון העצמי של אלוני חץ ליום ה-30 בספטמבר 2003 הסתכם בכ- 261.7 מיליון שקל, כ-27% יותר מההון העצמי בתחילת שנת 2003, וזאת למרות שהחברה שילמה מאז ראשית השנה דיווידנד בהיקף של 13.8 מיליון שקל. לצד תרומת הרווח הנקי לגידול בהון העצמי, המרתן של איגרות חוב למניות הביאה בתשעת החודשים הראשונים של השנה לעלייה של כ-3.3 מיליון שקל בהון העצמי.

פעילותה השוטפת של אלוני חץ הניבה לה ברבעון החולף תזרים מזומנים חיובי של כ-21.3 מיליון שקל כך שבתום הרבעון החולף היו לחברה יתרות מזומנים, פקדונות ובטוחות סחירות בהיקף כספי של כ-107.2 מיליון שקל. אלוני חץ כבר הודיעה כי היא תשלם בחודש הבא דיווידנד בסך של 10 אגורות למניה, כלומר, דיווידנד בהיקף כולל של כ-4.7 מיליון שקל.

במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה הרחיבה החברה את השקעתה באקוויטי 1 בכ-96.4 מיליון שקל בעוד שכ-62 מיליון שקל הושקעו ברכישת מניות ואיגרות חוב של FCR. בסך הכל מחזיקה כעת אלוני חץ בכ-7.5% מהון המניות של אקוויטי 1, כאשר סך ההשקעה במניות החברה האמריקאית הסתכמה בתום הרבעון בכ-63 מיליון דולר. לשם ההשוואה נציין כי שווי השוק של מניות אקוויטי 1 שבידי החברה עומד כעת על כ-87 מיליון דולר - גבוה ב-38% מהשווי בספריה.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ, התייחס לתוצאות הכספיות של החברה ומסר: "כמו ברבעונים הקודמים, הגידול המתמשך והיציב בפעילותה של החברה מצא את ביטויו גם בתוצאות הרבעון הנוכחי. אלוני חץ ממשיכה להציג שיפור בכל מגזרי פעילותה תוך הגדלת השקעותיה באקוויטי 1 וב-FCR, במקביל לצמיחתן".

חץ הוסיף כי "בימים אלה, נערכת החברה לגיוס הון על מנת להגדיל את נזילותה באופן משמעותי. מטרת הגיוס היא הרחבת עסקי החברה בתחומי התמחותה במהלך השנים הקרובות". בהקשר זה נציין כי החברה כבר הגישה לרשות ניירות ערך טיוטת תשקיף לגיוס של כ-120 מיליון שקל באמצעות הנפקת איגרות חוב להמרה וכתבי אופציות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully