וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נקבע על 4.526 שקלים

אמיר טייג

17.11.2003 / 16:45

לעומת היציג הקודם עלה הדולר ב-0.02%. חיסונים פיננסיים: "הפעילים כבר לא מפחדים לרכוש דולרים". היורו היציג התחזק ב-0.19% ל-5.3429 שקלים


לאחר שעלה אתמול במסגרת המסחר באופציות, חזר היום הדולר להיסחר בירידה קלה ושערו היציג נקבע על רמה של 4.526 שקלים, ירידה של 0.24% לעומת הרמה אליה הגיע אתמול במסגרת המסחר באופציות. לעומת שערו היציג הקודם עלה הדולר היציג בשיעור זניח של של 0.02%.

שערו היציג של היורו נקבע היום ברמה של 5.3429 שקלים - עלייה של 0.19% לעומת שערו היציג שנקבע ביום שישי. בימים האחרונים היורו מתחזק מול הדולר בעולם על רקע נתונים טובים של הכלכלות האירופיות והתבטאויות של בכירים בארה"ב כי הריבית הדולרית הנמוכה תישמר לפחות עד חודש מארס 2004.

לאחר קביעת השערים היציגים שומר הדולר על יציבות בעוד היורו עולה ב-0.1% לרמה של 5.347 שקלים.

"אין ספק כי בשבועות האחרונים קיימת התעוררות במסחר בשוק המט"ח", כך אומר גדעון בן נון, סמנכ"ל חיסונים פיננסיים. "הדעה הרווחת היום היא כי הדולר צפוי להמשיך ולהתחזק בטווח הקצר, עד רמה של 4.55-4.57 שקלים לקראת תום השנה. פעילים בשוק מתחילים בימים האחרונים להיכנס לפוזיציות רכש על הדולר", אומר בן נון, ומעריך כי גוף בנקאי אחד או שניים גדולים נכנסו לפוזיציית רכש על הדולר בימים האחרונים. מנגד, אומר בן נון, כי גם גופים עסקיים מגדרים בימים האחרונים את הסיכון של עליית הדולר.

בן נון מוסיף כי בניגוד לחודשים האחרונים, בשבועות האחרונים הצטברו מספר גורמים אשר מחזקים את ההערכה כי הדולר צפויה להתחזק עד סוף שנה. ההאטה הצפויה בהפחתות הריבית, הערכות כי הריבית בארה"ב תעלה במהלך השנה הקרובה, אי הודאות בנושא השביתה והתחממות הגזרה הסורית, כולם דוחפים את הדולר כלפי מעלה. "היום הפעילים כבר לא מפחדים לרכוש דולר", אומר בן נון.

אתמול בתום שעות המסחר בבורסה עמד שער הדולר, הנגזר מרמת האופציות דולר-שקל, על רמה של 4.537 שקלים, כ-0.27% מעל רמת הדולר היציג, שנקבע ביום שישי ברמה של 4.525 שקלים. יש לציין כי השער היציג של הדולר נקבע ביום שישי עוד לפני פרסום מדד אוקטובר, אשר היה ללא שינוי. לאחר פרסום המדד רשם הדולר עלייה נוספת לרמה של 4.53 שקלים, כך שרמתו היום משקפת ירידה של שתי עשיריות האגורה לעומת רמה זו.

בימים האחרונים מורגשת דריכות מסוימת בשוק המט"ח. המחזורים הנמוכים שאיפיינו את המסחר בשבועות האחרונים פינו מקומם למחזורים ערים יותר, כאשר מספר גופים בנקאיים ועסקיים ביצעו בימים האחרונים עסקות גדולות יחסית. ההערכות הן כי לאחר תקופה ארוכה, בה גופים אלו נמנעו מלהיכנס לפוזיציה על הדולר, אחדים מהם עשו זאת בימים האחרונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully