וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורבוטק תספק מערכות בדיקה למיזם של SVA ו-NEC בסין

גתית פנקס

17.11.2003 / 13:12

שווי החוזה: 8 מיליון דולר. סמנכ"ל הכספים: "זה ה-Fab הראשון שמוקם בסין לייצור צגים שטוחים; אנחנו מקווים לספק למיזם מערכות גם בשלבים הבאים"

הזמנה גדולה לאורבוטק הישראלית בסין. החברה הודיעה כי תספק למיזם היפאני-סיני המשותף של החברות NEC ו-SVA מספר מערכות בדיקה אופטיות (FPI-6590) בשווי כולל של יותר מ-8 מיליון דולר. לדברי עמיחי שטיינברג, סמנכ"ל הכספים של אורבוטק, זהו מיזם שממומן על ידי הממשלה הסינית והוא יקים את מפעל ה-Fab הראשון בסין לייצור צגים שטוחים. ההשקעה במפעל היתה של מיליארד דולר.

"עד עתה עשו בסין רק Assembly, כלומר - המסכים הגיעו לחברות סיניות מבחוץ והן ביצעו את חיבור הטכנולוגיות. כעת, הקמת המפעל שצפוייה באמצע 2004 מסמלת את כניסת טכנולוגיית ה-TFT-LCD למדינה בצורת מפעל שיתחיל לייצר זכוכיות למסכים לקראת סוף השנה הבאה", הוא מוסיף. עיקר ההכנסות יוכרו ברבעון השני והשלישי, כאשר אורבוטק תתחיל לספק את הציוד.

רוב הייצור שיתבצע על ידי SVA-NEC במפעל שיוקם בשנגחאי הוא עבור טלוויזיות. ה-TFT היא טכנולוגיה של טרנזיסטורים דקים והרוב המכריע של צגים שטוחים היום מבוסס עליה. "אנחנו מאמינים שבשוק של עד 50 אינץ' זו תהיה הטכנולוגיה השלטת על פני כל שיטה אחרות, ובכלל זה מסכי פלאסמה", אומר שטיינברג.

אורבוטק גברה במכרז על מתחרותה קובוטק היפאנית ועל נקסט אינסטרומנט הקוריאנית. החברה מיבנה תספק מספר מערכות שונות לבחינת הזכוכיות מהן ייוצרו הצגים השטוחים, שכולן במחירים של 750 אלף דולר עד מיליון וחצי דולר. אורבוטק נבחרה להיות ספקית יחידה לשלב הראשון של המפעל ושטיינברג מקווה כי כאשר המפעל יעבור לשלב השני בסוף 2004 או תחילת 2005, אורבוטק תוכל להמשיך ולספק את הטכנולוגיה והמערכות.

אורבוטק דיווחה לאחרונה על הכנסות של 57.3 מיליון דולר ברבעון השלישי - צמיחה של כ-5% מהרבעון החולף - והיא צפויה לצמוח בצורה "סולידית צנועה", כדבריה, גם ברבעון הרביעי של 2003. יש לציין כי ההכנסות של החברה ממכירת ציוד בדיקה לצגים שטוחים, היו ברבעון 13.8 מיליון דולר - עלייה של 15% מהרבעון שעבר. בשורה התחתונה הציגה אורבוטק רווח נקי של 2 מיליון דולר במה שהיה הרבעון השלישי ברציפות של שיפור שיעור הרווח, והיא מקווה כי גם ברבעונים הקרובים מגמת השיפור תמשיך. שווי השוק של החברה הוא 765 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully