וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל תנובה: "מעולם לא קיבלתי הצעה מנסטלה"

איתן אבריאל

17.11.2003 / 13:19

תנובה: הצעה כזאת לא ריאלית מבחינת הממונה על ההגבלים. יש לנו דיונים עם שותפים אסטרטגיים פוטנציאליים מחו"ל

"מעולם לא קיבלתי הצעה לשותפות או מכירת מניות של תנובה מחברת נסטלה. אף אחד לא דבר אתי על זה, וממילא הדבר אינו ריאלי מבחינת הממונה על ההגבלים העסקיים" - כך אמר לאחרונה אריק רייכמן, מנכ"ל תנובה. הבוקר נמסר כי קבוצת נסטלה עדיין מעוניינת לרכוש את תנובה, למרות התנגדותו של הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום.

"יהיה זה חבל שלא לנצל את העובדה שנסטלה היא בעלת ידע רב כחברה המובילה בתחום החלב בעולם", כך אמר דן פרופר, אשר הוסיף כי לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים נתן את אישורו למיזוג בין שטראוס לעלית, החלטת הממונה אינה יכולה להיות שלילית. ניתן ללמוד מהתבטאות זו כי נסטלה אסם מתכוונת להיאבק בהחלטה שלילית של הממונה בבתי המשפט.

עניין הכנסת שותף אסטרטגי כשותף בכיר הינו מהותי עבור תנובה. בימים אלה היתה אמורה תנובה להפוך מאגודה לחברה רגילה, תוך ביצוע מהלך של מכירת מניות לגורם בינלאומי. ואולם, מתנובה נמסר כי למרות שמתקיימים בימים אלה ממש מגעים רציניים עם שותפים אסטרטגיים מחו"ל, לא תוצג עסקה גמורה בעת "ועידת תנובה" שתתקיים ב-12 בדצמבר הקרוב. השותפים בתנובה הינם כמה מאות מושבים וקיבוצים, אשר מצפים בין השאר למימוש חלק מ"מניותיהם" בקונצרן לאחר מכירה של כמה עשרות אחוזים מהתשלובת לגורם הזר.

רייכמן הוסיף כי הנושא של פירוק תנובה, אשר הוצע על ידי משרד האוצר במסגרת התוכנית הכלכלית לשנת 2004 - ירד מסדר היום. "הם יודעים שהנושא אינו רציני, אינו מעשי וגם אינו מוצדק. תנובה היא מונופול רק ב-15% מהמוצרים שלה, בכל השאר השוק תחרותי. כל הדיבורים האלה רק גרמו לתנובה נזק, כמו למשל בכל הקשרו למו"מ עם שותפים פוטנציאליים", אמר רייכמן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully