וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הזינוק במחיר אלווריון סידר את הרבעון של מופת

אלי דניאל

17.11.2003 / 14:09

רשמה רווח הון של כ-8 מיליון שקל ממכירת מניות של חברת התקשורת. מימוש מרבית מניות ויקון סידר רווח של כ-460 אלף שקל

קרן ההון סיכון מופת, הנמצאת בשליטת גרין של יצחק תשובה, מדווחת היום על מעבר לרווח רבעוני של כ-8.1 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה, שיפור ניכר בהשוואה להפסד של כ-4.1 מיליון שקל אותו היא רשמה ברבעון המקביל, כל זאת הודות למימוש של כ-458.5 אלף מניות אלווריון בתמורה לכ-11.4 מיליון שקל. על רקע העלייה שנרשמה השנה במחיר מניית אלווריון נוצר למופת רווח הון של כ-8 מיליון שקל.

בתחילת הרבעון הרביעי נותרו בידי מופת כ-59 אלף מניות של אלווריון, אם כי מרבית חבילה זו מומשה עד כה (53.5 אלף מניות), ובכך הבטיחה לעצמה מופת לרבעון הרביעי רווח הון נוסף של כ-1.6 מיליון שקל.

פעולה נוספת שתרמה לרווחיה של הקרן כללה מימוש של כ-237 אלף מניות של ויקון, הפועלת בתחום ה-Video Conferencing, בתמורה לכ-1 מיליון שקל. מהלך זה ייצר למופת רווח של כ-460 אלף שקל.

סעיף נוסף אשר הניב ברבעון החולף תרומה חיובית היה סעיף המימון, וזאת לאחר שלמופת היו ברבעון השלישי הכנסות מימון (נטו) של כ-1.4 מיליון שקל. לשם ההשוואה נציין כי ברבעון המקביל היו למופת הוצאות מימון (נטו) בהיקף של כ-2.4 מיליון שקל.

בסיכום תשעת החודשים הראשונים מציגה מופת רווח של כ-8.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-31.2 מיליון שקל שנרשם בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2002, ואשר נבע בעיקר מהירידה שנרשמה בשווי של מניות ליברייט, המוחזקות על ידי הקרן.

במהלך הרבעון החולף ביצעה מופת השקעת המשך נוספת בהיקף כספי של 206 אלף דולר בחברת וירטיו (Virtio), וזאת במסגרת הלוואת גישור שהעמידו בעלי המניות בחברה זו. בנוסף, מופת הובילה גיוס Seed לחברת AFC העוסקת בפיתוח רכיבים ותת-רכיבים אופטיים, המיועדים למגוון רחב של מערכות תקשורת. מופת השקיעה ב-AFC סך של 250 אלף דולר, וזאת במסגרת סבב של כ-750 אלף דולר אותו ביצעה החברה.

ההון העצמי של הקרן ליום ה-30 בספטמבר 2003 הסתכם בכ-128.5 מיליון שקל, והוא מהווה כ-74% ממאזן הקרן. היתרות הכספיות הנזילות - מזומנים, שווי מזומנים והשקעות לזמן קצר, הסתכמו בתום הרבעון השלישי בכ-86 מיליון שקל, כאשר בנוסף מחזיקה מופת בהשקעות המיועדות למימוש בסך של 895 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully