וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיפור ברווחיותה של אלקו תעשיות

אלי דניאל

17.11.2003 / 15:56

הרווח התפעולי צמח ל-3.1 מיליון שקל. רווח נקי של כ-1.3 מיליון שקל. תחלק דיווידנד של 29.5 מיליון שקל ממנו 26.1 מיליון שקל לאלקו החזקות

חברת אלקו תעשיות , הנמנית על קבוצת אלקו החזקות שבשליטת גרשון זלקינד, מדווחת הבוקר על שחיקה בהכנסותיה וזאת במקביל לשיפור ברווחיותה, בהשוואה לרבעון המקביל. מכירותיה של החברה הסתכמו ברבעון השלישי של השנה בכ-81 מיליון שקל - 9% פחות מההכנסות שנרשמו ברבעון השלישי של שנת 2002. את תשעת החודשים הראשונים מסכמת אלקו תעשיות עם הכנסות בהיקף של 233.4 מיליון שקל, 7% פחות מההכנסות שהושגו בתקופה המקבילה. הסיבה המרכזית לקיטון בהכנסות היא החולשה שנרשמה במכירות ליצוא - בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה שעברה הסתכמו מכירות אלה ב-77.8 מיליון שקל, בעוד שבשלושת הרבעונים הראשונים של שנה זו הניבו המכירות בחו"ל כ-55.1 מיליון שקל בלבד.

מבחינה תפעולית מדווחת אלקו תעשיות על רווח של כ-3.1 מיליון שקל, עלייה של כ-180% לעומת הרווח התפעולי שהושג ברבעון המקביל. שיפור זה הושג הודות לירידה של 13% בהוצאות המכירה והשיווק, על רקע צמצום הפעילות בשווקי חו"ל.

הירידה במדד המחירים לצרכן עשתה טוב לסעיף המימון של החברה, שכן ברבעון החולף היו לאלקו תעשיות הכנסות מימון של כ-1.5 מיליון שקל. לשם ההשוואה נזכיר כי ברבעון המקביל היו לחברה הכנסות מימון של כ-1.2 מיליון שקל, בעוד שבשני הרבעונים הפותחים של השנה נרשמו דווקא הוצאות מימון בהיקף מצטבר של 2.8 מיליון שקל.

בשורה התחתונה שלה מציגה אלקו תעשיות רווח נקי של כ-1.3 מיליון שקל, שיפור ניכר לעומת הפסד של כ-3.1 מיליון שקל שנרשם ברבעון השלישי של השנה הקודמת. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה יכולה החברה להציג רווח של כ-1.3 מיליון שקל, שינוי כיוון של 180 מעלות בהשוואה להפסד של כ-7.5 מיליון שקל אותו היא הציגה בתקופה המקבילה.

אחד הנתונים המעודדים המופיעים בדו"חותיה של החברה - עלייה מרשימה בצבר ההזמנות. צבר זה אשר הסתכם בתחילת השנה בכ-295.8 מיליון שקל, תפח לו ב-39% ובתחילת הרבעון הרביעי הוא עמד על 411 מיליון שקל. צבר הזמנות זה גבוה גם מצבר ההזמנות שהיה לחברה בתחילת הרבעון השלישי ושהסתכם ב-376.5 מיליון שקל.

במהלך הרבעון השלישי הפסיקה אלקו תעשיות את פעילותה של אחת מחברות הבת שלה - אורן א.תאורה 2000, אשר עסקה בשיווק של מוצרי חשמל. מהלך זה הביא לכך שברבעון השלישי נרשמה הפרשה לירידת השקעה בהיקף של 2.5 מיליון שקל.

ההון העצמי של אלקו תעשיות ליום ה-30 בספטמבר 2003 הסתכם בכ-201.6 מיליון שקל, והוא היווה כ-66% ממאזן החברה. עם זאת, הון צפוי לקטון בקרוב בשל כך שדירקטוריון החברה החליט הבוקר לחלק לבעלי המניות דיווידנד בסך של 4.1 שקלים למניה, כלומר, דיווידנד בהיקף כולל של 29.5 מיליון שקל, מזה חלקה של אלקו החזקות יסתכם בכ-26.1 מיליון שקל. היום הקובע לזכאות לדיווידנד יחול ב-4 בדצמבר 2003, יום האקס יחול ב-7 בדצמבר והתשלום בפועל לבעלי המניות יהיה ב-21 בדצמבר 2003.

יתרת האמצעים הנזילים של החברה (מזומנים, שווי מזומנים והשקעות לזמן קצר) הסתכמה בתום הרבעון השלישי בכ-30.3 מיליון שקל, לאחר שהפעילות השוטפת הניבה ברבעון החולף תזרים מזומנים חיובי של כ-7.9 מיליון שקל. התחייבויותיה של החברה לתאגידים בנקאיים נותרו ברמה נמוכה - אשראי שוטף של כ-2.1 מיליון שקל ואשראי לזמן ארוך בהיקף של כ-10.1 מיליון שקל.

יצוין כי מאז תחילת הרבעון הרביעי השלימה אלקו תעשיות את העסקה עליה היא דיווחה במאי האחרון. במסגרת עסקה זו מכרה החברה את זכויותיה בנכס מקרקעין המצוי ברעננה בתמורה לכ-22 מיליון שקל. הרווח הנקי הצפוי מעסקה זו - רווח בהיקף של כ-12.8 מיליון שקל, ייכלל בתוצאות הרבעון הרביעי של השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully