וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: התקפות הטרור בסוף השבוע שלחו את הנאסד"ק לירידה של 1.1%

שירלי יום טוב

17.11.2003 / 23:50

ארוטק הוסיפה 11% בעקבות מכרז חדש של צבא ארה"ב; ספיאנס עלתה ב-3.5% בעקבות עסקה של כ-5 מ' ד' עם מנורה ביטוח; אורכית ירדה ב-8% וטופר אימאג' עלתה ב-14%

וול סטריט פתחה את שבוע המסחר בירידות חדות, בהמשך למגמה השלילית בשבוע שעבר. סוף שבוע עמוס בארועי טרור בעולם שעל חלקם לקח אחריות ארגון אל-קאעדה, לצד היעדר חדשות כלכליות והרצון לממש חלק מהרווחים שנצברו בשבועות האחרונים, חברו יחד לכך שהמשקיעים מכרו היום הרבה יותר מניות מאשר רכשו. גם העובדה שארגון אל-קאעדה שלח מסר ברור ובו איומים לפיגועי טרור נוספים, לא הוסיפה היום לאופטימיות, שנראה כי נעלמה מזירת המסחר בימים האחרונים. הנאסד"ק איבד 1.1% לרמה של 1,909 נקודות והדאו ירד ב-0.6% לרמה של 9,710 נקודות. מדד הנאסד"ק אומנם הגיע בתחילת נובמבר ל-1,976 נקודות, אולם מאז התממש בכ-3.4% בעוד שדאו ג'ונס איבד כ-1.5% מהרמה שאליה הגיע באותה תקופה.

בשלהי עונת הדו"חות לרבעון השלישי פירסמה היום חברת טי.טי.איי טלקום (TTIL:NASDAQ)דו"חות קשים לרבעון השלישי שהצביעו על הפסד נקי גבוה של 12.7 מיליון דולר, עקב הוצאות חד פעמיות בגובה 6.9 מיליון דולר בגין מחיקת מוניטין והיוון נכס במאזן הקשור לתוכנה שפיתחה החברה בשנים האחרונות. גם קצב שריפת המזומנים חזר להיות גבוה ועמד על כ-4 מיליון דולר, לעומת 1.6 מיליון דולר ברבעון הקודם. גם השורה העליונה בדו"חות החברה לא נשאה עמה בשורה. הכנסות החברה היו 11 מיליון דולר, ירידה של כ-4.3% לעומת הכנסות של 11.5 מיליון דולר ברבעון הקודם. ברבעון המקביל היו ההכנסות נמוכות אף יותר - 10.3 מיליון דולר. לחברה 36 מיליון דולר בקופה והיא נסחרת לפי שווי שוק של כ-62 מיליון דולר. המניה איבדה 14% למחיר של 5.3 דולרים במחזור גבוה.

חברת ספיאנס (MMM:NYSE) הודיעה על כך שזכתה בחוזה של 5.2 מיליון דולר עם חברת מנורה ביטוח. המניה הגיבה בתחילת יום המסחר בעליות של עד 8% אך כעת הסתפקה לבסוף בכ-3.6% למחיר של 4.4 דולרים. מניית ספיאנס היתה אחת המאכזבות מבין הישראליות מעבר לים השנה, ולא הניבה כמעט תשואה. החברה נסחרת כיום בשווי שוק של 46 מיליון דולר.

מניית ארוטק (ARTX:NASDAQ)הוסיפה 11% למחיר של 2.6 דולרים בעקבות הודעת החברה על כך ש-CECOM, הגוף האחראי על אמצעי תקשורת ואלקטרוניקה בצבא האמריקאי, פירסם מיכרז ל-150 אלף סוללות אבץ אוויר ובו הומלץ על רכישתן מחטיבת הסוללות של החברה (אלקטריק פיול לשעבר). מניית אלקטריק פיול זינקה בכ-300% מתחילת השנה ושווי השוק של החברה מסתכם בכ-104 מיליון דולר.

חברת אורבוטק (ORBK:NASDAQ) דיווחה על עסקה משמעותית בסין. החברה הודיעה כי תספק למיזם היפאני-סיני המשותף של החברות NEC ו-SVA מספר מערכות בדיקה אופטיות בשווי כולל של למעלה מ-8 מיליון דולר. לדברי עמיחי שטיינברג, סמנכ"ל הכספים של אורבוטק, זהו מיזם שממומן על ידי הממשלה הסינית והוא יקים את מפעל ה-Fab הראשון בסין לייצור צגים שטוחים.

התעוררות מסוימת בענף השבבים וביקוש גואה לטלוויזיות בעלות מסכים שטוחים הביאו לעליות נאות במניית אורבוטק, שהוסיפה כ-74% מתחילת 2003. החברה נסחרת בשווי שוק של 770 מיליון דולר והמניה הגיבה באדישות מה לידיעה וטיפסה ב-0.3% למחיר של 24 דולר.

מניית בי.או.אס (BOSC:NASDAQ)עלתה ב-13% למחיר של 3.2 דולרים לאחר שהחברה דיווחה על מעבר לרווח מפעילות של 166 אלף דולר, לעומת הפסד של 441 אלף דולר בתקופה המקבילה. ההכנסות היו 1.3 מיליון דולר, נמוכות ב-40% מהתקופה המקבילה.

מניית תרו (TARO:NASDAQ)הוסיפה 0.4% למחיר של 66.2 דולר בעקבות הודעת החברה על הגשת בקשה לאישור ה-FDA לתרופת הגבפנטין לטיפול באפילפסיה. מכירותיה השנתיות של התרופה אמנם מסתכמות בכ-1.4 מיליארד דולר, אולם תרו היא לא השחקנית היחידה במגרש הגרסאות הגנריות, ולצדה נמצאת אף הענקית הישראלית, טבע.

עוד בלטו: אורכית (ORCT:NASDAQ)ירדה ב-8.3% למחיר של 20.8 דולר וטופ אימאג' (TISA:NASDAQ)הוסיפה 14% למחיר של 3.1 דולרים בעקבות חוזה המוערך במאות אלפי דולרים עם חברת הביטוח האמריקאית גרדיאן. טופ אימאג' הניבה תשואה של כ-400% מתחילת השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully