וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: ריטליקס תציג צמיחה של 20% בהכנסות גם ב- 2004

אלי דניאל

18.11.2003 / 9:25

עשויה לבצע בשנה הקרובה רכישה חברה העוסקת בתחומים משיקים בהיקף של עשרות מיליוני דולרים. צפויה להרוויח כ-2.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי. מותירים המלצת "תשואת יתר"

בנק הפועלים מפרסם הבוקר עדכון להמלצתו למניית ריטליקס , לאחר שהחברה פירסמה לפני כשלושה שבועות את תוצאותיה לרבעון השלישי של שנת 2003. האנליסט משה מושקוביץ מותיר למניית החברה המלצת "תשואת יתר" במחיר יעד של 25 דולר למניה - 22% מעל מחירה בשוק.

מושקוביץ סבור כי החברה תציג השנה גידול של כ-21% בהכנסותיה ואלה יסתכמו בכ-92.8 מיליון דולר, מזה כ-26.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי של השנה. באשר לשנה הבאה, הרי שבבנק הפועלים סבורים כי ריטליקס תוכל להמשיך ולשמור על קצב צמיחה של כ-20% והתחזית המעודכנת היא להכנסות בהיקף של כ-109.7 מיליון דולר. באשר לרווח הנקי, הרי שזה עתיד להסתכם השנה בכ-7.1 מיליון דולר, מזה רווח של כ-2.4 מיליון דולר יירשם ברבעון הרביעי.

להערכת מושקוביץ, עיקר ההכנסות הצפויות בשנה הבאה מובטחות בזכות הפרויקטים הגדולים בהם זכתה החברה במהלך שלוש השנים האחרונות, ובראש ובראשונה שני הפרויקטים החדשים עליהם דווח לאחרונה.

במסגרת הפרויקט הראשון תספק החברה תוכנות ל-1,850 סניפים ברשת ווטסון האירופאית, הנמנית על קבוצת האצ'יסון וומפואה. לרשת זו ישנם 2,300 סניפים, כך שקיים פוטנציאל לקבלת הזמנות המשך. בבנק הפועלים סבורים כי פרויקט זה, הנחשב לפרויקט המשמעותי הראשון בתחום המסחר הכללי, שאינו רשתות מזון, יניב לחברה הכנסות של כ-3 מיליון דולר ב-5 השנים הקרובות. באשר לפרויקט השני, הרי שזה כולל התקנת מערכות ב-800 אתרי תדלוק וקמעונאות של רשת אירווינג אויל המצויים בצפון מזרח ארה"ב ובמזרח קנדה.

לאור דיווחי החברה לפיהם ניכרת בתקופה האחרונה התעניינות ערה במוצריה, מעריכים בבנק הפועלים כי התעניינות זו נובעת הן מהתאוששות מסוימת בענף, היוצא מתקופה של מיתון וצמצומים, והן מהמוניטין של החברה, מוניטין ההולך ומתחזק. בהקשר זה מציין מושקוביץ כי החברה הודיעה לאחרונה שנחתמו חוזים עם שתי רשתות שיווק גדולות המשתייכות לשורה הראשונה, וכי פרטים ראשונים אודות חוזים אלה יתפרסמו בקרוב.

בהתייחסו למיזמי הקהילות המקוונות של סטור-נקסט בארץ ובארה"ב, מציין מושקוביץ כי אלה ממשיכים לעמוד בתחזיות. בארץ, צפוי המיזם להגיע להכנסות של כ-3 מיליון דולר בסופה של השנה הנוכחית, לצד השגת איזון תפעולי. בארה"ב, הכנסות החברה המשותפת לה ולפוג'יטסו צפויות לעבור בסוף שנת 2003 את יעד 16 מיליון הדולר אותו הציבה ריטליקס. בבנק הפועלים מוסיפים כי ריטליקס מרכזת בשווקי היעד הפוטנציאליים שלה נתח שוק של 40% והיא זוכה בכ-80% מהעסקות החדשות. על רקע זה, התחזית לתקופה של 3-4 שנים הקרובות היא להכנסות של כ-50 מיליון דולר לשנה (יש לזכור שחלקה של החברה במיזם זה הוא 51%).

מושקוביץ מעריך כי במהלך השנה הקרובה עשויה ריטליקס לרכוש חברה העוסקת בתחומים משיקים לאלה שלה (כגון: ניהול שרשרת המלאי וניהול מרכזים לוגיסטיים), מהלך שיאפשר לה דריסת רגל בתחומים חדשים ובהם תחום ההלבשה התחתונה, מוצרי הבריאות והיופי והמסחר הכללי. בהתחשב בשווי השוק של החברה, בתזרים המזומנים שלה ובקופת מזומנים של 33.3 מיליון דולר, סבור מושקוביץ כי באפשרות ריטליקס להשקיע מספר עשרות מיליוני דולר ברכישה שכזו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully