וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בארינבוים ושטיינמץ הפסיקו המגעים עם לרכישת דור כימיקלים

אילן מוסנאים

18.11.2003 / 10:16

המגעים הופסקו לאחר שמשפחת דנקנר דחתה את ההצעה של השניים לרכוש את החברה לפי שווי של 90-106 מיליון דולר. בארינבוים: "אני מצוי כבר בעסקה הבאה, והיתר - היסטוריה"

חודש לאחר שהחל המשא ומתן בין איש העסקים צביקה בארינבוים למשפחת דנקנר לרכישת השליטה בדור כימיקלים , מודיעה היום חברת וורלדגרופ על הפסקת המגעים. על המגעים הראשונים דווח לפני כחודש, ובמסגרתם היה אמור בארינבוים להצטרף לגרעין השליטה בדור כימיקלים לפי שווי של 120-145 מיליון דולר, שהיה כפול משווי השוק של החברה. בסוף אוקטובר פורסם בעיתון "הארץ" כי המגעים נתקלים בקשיים עקב מחלוקת בין הצדדים על גובה הפיצוי הכספי שיקבל בארינבוים, אם יתברר לו כי מצגות שהוצגו בפניו בעניין דור כימיקלים אינן מדויקות. לפי הערכות שפורסמו אז, אם הצדדים לא יגיעו להבנות תוך שבוע, העסקה תתבטל.

הפרשה קיבלה תפנית בשבוע האחרון בעת שאיש העסקים בני שטיינמץ חבר לבארינבוים, והשניים הציעו למשפחת דנקנר לרכוש את השליטה בדור כימיקלים לפי שווי של 90 מיליון דולר, עם אפשרות לתשלום נוסף של כ-16 מיליון דולר, וזאת בהתאם לעמידת החברה ביעדים שייקבעו. בני משפחת דנקנר דחו את ההצעה לפני יומיים וכן בפגישה שהיתה אתמול. הבוקר אומר בארינבוים כי הוא מצוי כבר בעסקה הבאה, והיתר זה היסטוריה.

דור כימיקלים כלולה בהסכם הארגון מחדש בקבוצת דנקנר, והשליטה בה אמורה להירכש על ידי אלרן השקעות. בעסקת אלרן, שנחתמה אך עוד לא הושלמה, אמורה אלרן השקעות לרכוש את דור כימיקלים לפי שווי של 75 מיליון דולר לחברה.

עסקת אלרן כוללת את הכפפת החברות הציבוריות של קבוצת דנקנר - תעשיות מלח, דור כימיקלים ודנקנר השקעות - לאלרן השקעות ולחברה הבת אלרן החזקות. שווי העסקה כ-230 מיליון דולר. בעלי השליטה באלרן יהיו בתי האב של שמואל ודורי דנקנר דנקנר; אברהם, דני וגדי דנקנר; צבי מור ואלרן. בעלי השליטה בדור כימיקלים כוללים בנוסף את משפחות יצחק ונוחי דנקנר, דוד דנקנר ולאה דנקנר.

עסקת אלרן נקלעה לקשיים בגיוס ההון החסר להשלמתה, כ-40 מיליון דולר. מקורבים לעסקה ציינו כי קבוצת דנקנר קיבלה הבטחות מכמה משקיעים להשקעה כוללת בסך 25-20 מיליון דולר. בעקבות הקשיים בגיוס המימון הנוסף התבקשו בני משפחת דנקנר לשנות את ההסכמים בינם לאלרן למכירת אחזקותיהם בחברות הציבוריות לאלרן, ואולם גם על עניין זה עוד לא הושגה הסכמה בין בתי האב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully