וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שינויים בהרגלי החיסכון?

הרצל לקס

18.11.2003 / 13:01

גידול של 90 מיליון שקל בקופות הגמל הפרטיות באוקטובר - צברו 912 מיליון שקל מתחילת השנה. מנכ"ל אנליסט גמל: "שיעורי התשואה בקופות הפרטיות טובים יותר, גם לפי נתוני משרד האוצר"

הצבירה נטו בקופות הגמל, בקרנות ההשתלמות ובקופות המרכזיות לפיצויים, המנוהלות ע"י הגופים הפרטיים, הסתכמה ב-90 מיליון שקל בחודש אוקטובר. כך עולה מנתונים של חטיבת קופות הגמל הפרטיות באיגוד לשכות המסחר. עוד עולה מהנתונים שמתחילת השנה הפקיד הציבור בקופות הגמל, בקרנות ההשתלמות ובקופות המרכזיות לפיצויים, שבניהול הגופים הפרטיים, 912 מיליון שקל.

הצבירה החיובית של הקופות הפרטיות בולטת עוד יותר על רקע הצבירה השלילית של כ-3.3 מיליארד שקל בקופות התגמולים ובקרנות ההשתלמות כולן, שרובן המכריע בנקאיות, או מנוהלות בידי בנקים עבור גופים שונים.

איציק ויניש, יו"ר חטיבת קופות הגמל הפרטיות ויו"ר אנליסט גמל, אמר בתגובה לנתונים כי "הציבור החל להצביע ברגליים ומעביר כספים מקופות הגמל הבנקאיות לקופות הגמל הפרטיות ששיעורי התשואה הממוצעים בהן טובים יותר, גם על פי נתוני משרד האוצר". ויניש הוסיף כי, להערכתו, זרם העברות הכספים יתפוס תאוצה בשנת 2004, ויסתכם בכ-2 מיליארד שקל.

חטיבת קופות הגמל באיגוד לשכות המסחר פועלת להגדלת נתח השוק של קופות הגמל הפרטיות באמצעות שינויי חקיקה. כמו כן ננקטות פעולות למניעת פגיעה בהטבות המס הניתנות לחוסכים בקופות גמל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully