וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד ל-4.491 שקלים

הרצל לקס

19.11.2003 / 15:57

דרור זק"ש מהבינלאומי: "פעילים רבים ראו כי המגמה החיובית בדולר נעצרת, ולפיכך מכרו דולרים רבים היום". היורו היציג זינק ל-5.35 שקלים


יום מסחר עירני מאוד עובר היום על שוק המט"ח. לאחר ירידות חדות, שכבר הורידו את הדולר אל מתחת ל-4.49 שקלים, נבלמה מעט מגמת ההיצעים, ושערו היציג של הדולר נקבע על 4.491 שקלים, ירידה של 0.6% משערו היציג אתמול. את הירידות הגדולות של היום הובילו גופים גדולים. דויטשה בנק מכר היום כמויות גדולות של דולרים, וביחד עם גופים מקומיים שונים שפעלו באותו כיוון גרמו ללחץ חזק מהרגיל על המטבע האמריקאי.

היורו, עם זאת, רושם בשעה זו התחזקות חדה, ושערו היציג נקבע בעלייה של 0.89% ל-5.3557 שקלים. התחזקות היורו מול השקל עולה בקנה אחד עם המגמה בעולם, במסגרתה נחלש הדולר מול כל המטבעות המובילים אתמול בלילה, על רקע החלטת הממשל האמריקאי להטיל מכסי יבוא מסין.

דרור זק"ש, מנהל חדר המסחר של בנק הבינלאומי, מוסר כי היום נרשם נסחר ער בשקל-דולר. "פעילים רבים ראו כי המגמה החיובית בדולר נעצרת, ולפיכך מכרו דולרים רבים היום. בין המוכרים יש בנקים מקומיים, גופים עסקיים ופרטיים", אומר זק"ש, ומוסיף כי ניתן לראות פעילות ערה היום גם בקרב המשקיעים הזרים. להערכתו, הירידה בדולר תיתמך ברמה של 4.48 שקלים עד 4.475 שקלים, מאחר שברמות אלו קיים ביקוש גדול יחסית לדולרים.

זק"ש מסביר כי מספר גורמים משפיעים היום לשלילה על הדולר. הגורם הראשון הוא, כאמור, גורם טכני. גופים רבים, אשר רכשו דולרים בתקופה האחרונה, ונכנסו לראשונה זה מספר שבועות לעמדת רכש על הדולר, החליטו למכור דולרים כאשר ראו כי המטבע האמריקאי אינו ממשיך להתחזק. גורם נוסף שהצטרף היא הרמה הטכנית של 4.5 שקלים, שנשברה כלפי מטה היום. ברמה זו, אומר זק"ש, היו הרבה פקודות סטופ-לוס אשר נכנסו לתוקף היום, ולפיכך גרמו להזרמת היצעים נוספים של דולרים.

בנוסף לגורמים הטכניים אומר זק"ש כי אתמול נוספו נתוני הצמיחה החיוביים, ודבריו של נתניהו כי המיתון חלף תומכים אף הם בשקל. כמו כן קיימת השפעה חיובית נוספת על חוסנו של השקל, וזאת בעקבות החולשה שמגלה הדולר בשווקי העולם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully