וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמנכ"ל הכספים בגילת: נקפיא גיוס עובדים

13.3.2001 / 0:34

יואב לייבוביץ': החברה תעבור תהליך רה-ארגון

גיא ימין
ltpgt
את יום המסחר הנוכחי מסיימת גילת לוויינים בהתרסקות חסרת תקדים מבחינתה של 56% למחיר של 14 דולר - הרחק מאחורי הערכה כלשהי מצד בתי ההשקעות בוול סטריט. זהו מצב בהחלט לא אידיאלי עבור סמנכ"ל כספים כלשהו ובוודאי שלא עבור זה העומד בראש חברה שעמדה בתחזיות יותר מ-30 רבעונים רצופים.
ltbgt
מה עובר בראש של סמנכ"ל כספים כשהוא רואה את החברה שלו מתרסקת ביותר מ-50% ביום אחד?
lt/bgt
"כל מה שאני יכול להגיד הוא שדבר כזה יכול לקרות רק כשהשוק עצבני כל כך. אנשים לא פועלים באופן רציונלי. אף אחד לא יושב ומחשב את הוולואציה האמיתית של גילת, וברור שהמחיר הנוכחי לא משקף את הערך האמיתי של החברה. בתמחור הנוכחי יוצא שגילת שווה פחות מעסקי הליבה שלה, ודבר כזה הוא בפירוש לא ריאלי", אומר לנו היום יואב לייבוביץ', סמנכ"ל הכספים של גילת לוויינים.
lt/pgt

ltpgt
"הסבר אחד שאני יכול לספק הוא שאחרי יותר מ-30 רבעונים שגילת לפחות עומדת בתחזיות, אז הורדת תחזיות כזו מצידנו שולחת אוטומטית את המניה לירידות. מה שנשאר לנו לעשות אחרי יום שכזה הוא לנסות ולהתאושש ולצאת מהפינה שהכניסו אותנו אליה.
lt/pgt

ltpgt
"יש גם חדשות טובות שמגיעות מגילת. היום דיווחנו על עסקה עם הרשת הקמעונית דולר ג'נרל, לה נספק רשת תקשורת לוויינית ב-7,500 חנויות שונות. ההיקף של החוזה הוא 50 מיליון דולר לטווח של 3 שנים, אם כי ההשפעה שלו על הרבעון הנוכחי היא זניחה. אנחנו מקווים שהחוזה יבוא לידי ביטוי כבר ברבעונים הקרובים.
ltbrgt
lt/bgtחברות דוט.קום מהוות סיכון גבייה ltbgt
"אחת הסיבות העיקריות לכך שהורדנו את התחזיות ל-2001 היא שהבנו שבתנאי השוק הנוכחיים מכירה לחברות דוט.קום היא מסוכנת. לא רצינו להתמודד עם סיכוני גבייה וכפועל יוצא נאלצנו להוריד את התחזיות לגבי המכירות הפוטנציאליות שלנו.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו נצטרך לבחון את האפשרויות ולבחון את המתרחש בשוק העולמי ומה קורה לשותפים האסטרטגיים שלנו. מבחינתנו, סטארבנד היא עדיין סיפור הצלחה, אבל אסור לשכוח כי לגילת יש אינטרסים אחרים - כך שבכל מקרה אנחנו מגבילים את ההיחשפות עבורנו ל-75 מיליון דולר".
ltbgt
למה מתכוונת גילת כשהיא אומרת שהיא מגבילה את
החשיפה שלה לסטארבנד ל-75 מיליון דולר?
lt/bgt
"המשמעות של האמירה הזו היא שקיים סיכוי שאנחנו נצטרך להזרים equity על מנת לאפשר לסטארבנד להמשיך הלאה. את ההשקעה נעשה ע"י המרת חלק מסעיף החייבים שלנו, אך בכל מקרה לא יותר מהסכום הזה של 75 מיליון דולר. לסכום זה צפויות להצטרף עוד הלוואות גישור מצד משקיעים נוספים, שהם לא השותפים האסטרטגיים שמחזיקים מניות במיזם (דהיינו, לא מיקרוסופט ואקוסטאר - ג.י).
lt/pgt

ltpgt
"בשלב זה אנחנו חושבים שהפעילות של סטארבנד עונה על כל הציפיות שלנו מבחינת קצב הצמיחה. אנחנו לא מרגישים לחץ להורדת מחירים. עם זאת, אם המגמה הזו לא תימשך בעתיד, אנחנו ניאלץ לקצץ בהשקעות שלנו בסטארבנד, שנותנות את אותותיהן על הרווח שלנו ברבעונים האחרונים.
lt/pgt

ltpgt
"הזרמת כספים זו תאפשר לסטארבנד את מרווח הזמן שהיא צריכה בטווח של עד הרבעון הרביעי. פרק הזמן הזה הוא קריטי מבחינתנו לצורך גיוס כסף בצורה יותר מסודרת ומאפשר לנו לדבר באריכות ובמתינות עם המשקיעים בגיוס הפרטי".
ltbgt
מתי צפויה להתבצע ההנפקה הפרטית?
lt/bgt
"אין לנו עדיין מועד מדויק לגבי גיוס ההון הפרטי. במקרה הטוב זה יהיה תוך מספר שבועות ובמקרה הפחות טוב זה יקרה תוך מספר חודשים. בכל מקרה, אין בכך כדי לומר שאם עד סוף השנה הנוכחית לא נצליח להגיע להנפקה, אז אנו מושכים את ידינו מסטארבנד".
ltbgt
מה ההיקף שאתם צופים לגייס בהנפקה הפרטית?
lt/bgt
"מה שאני יכול לומר הוא שהתכוונו לגייס 275 מיליון דולר בהנפקה הציבורית, ומיזם כמו סטארבנד לא יכול להתקיים ממעט. אני מאמין שאנחנו חייבים לגייס הרבה יותר מההערכות שרצות בשוק של 100-50 מיליון דולר, ומקווה שנצליח בכך".
ltbgt
האם ניתן לומר כי מי שיוביל את הגיוס הפרטי זה בית ההשקעות מריל לינץ'?
lt/bgt
"אני יכול לומר שאנחנו כבר יודעים בודאות מי יוביל את הגיוס, אבל בשלב זה אני עוד לא יכול לפרסם את זהותו".
ltbgt
האם ההערכות שלך לגבי היכולת של גילת לגייס כספים השתנו מאתמול להיום בעקבות הנפילה במניה?
lt/bgt
"מצד אחד, אנחנו לא עומדים בפני הנפקה ציבורית. מאידך, אין ספק שבעקבות הירידות במניה אנחנו נראה גם ירידות בוולואציה וירידות בהערכות של בתי ההשקעות אותנו. הייתי שמח להגיד שאין לכך השפעה על המשקיעים אבל המשקיעים הם נוירוטים ומושפעים כמו כולם מהאווירה".
ltbgt
עם פרסום התוצאות הודעתם כי החברה תצטרך לנקוט ב"אמצעים אגרסיוויים" כדי להתמודד עם תנאי השוק, למה כוונתכם?
lt/bgt
"כשאנחנו אומרים אמצעים אגרסיוויים אנחנו מתכוונים לכך שגילת תצטרך לעבור תהליך של רה-ארגון. התוכנית שלנו עדיין לא מגובשת ולכן איני יכול לפרט לגביה. מה שאוכל לומר עתה הוא שאנחנו לא חושבים שנצטרך לפטר עובדים בארץ בשלב הראשון, אם כי אני לא שולל אפשרות שזה יקרה בעתיד. אם יהיו פיטורים הם יתמקדו בשיווק שלנו בחו"ל, ובכל מקרה נצטרך כנראה להקפיא גיוס עובדים נוספים לעת עתה".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully