וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היום יגזור ביהמ"ש את דינו של טל פודים שהורשע בהרצת מניות באמצעות האינטרנט

13.3.2001 / 11:40

התביעה מבקשת להטיל על פודים 4 חודשי עבודות שירות, קנס כספי ומאסר על תנאי; סנגוריו של פודים מבקשים להטיל עליו עבודות שירות ללא הרשעה

אמיר הלמר
ltpgt
היום יגזור בימ"ש השלום בתל אביב את דינו של טל פודים, בנו של איש העסקים יאיר פודים, שהורשע עפ"י הודאתו בהרצת מניות באמצעות האינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
פודים הואשם כי במהלך 1999 העביר במשך יום המסחר בבורסה 8 הודעות כוזבות באמצעות הפורום גולשים באתר אנליסט און ליין בדבר כוונתה של חברת לידר (שבבעלות אביו) לבצע הצעת רכש במניות אורדן . הודעותיו של פודים גרמו לעלייה משמעותית בשערי מניית אורדן ובמחזור המסחר בה.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות המקרה הואשם פודים בשלוש עבירות של תרמית בקשר לניירות ערך ובעבירה על חוק המחשבים. פודים הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת עסקת טיעון בו מבקשת התביעה, בראשות עו"ד יעל אלמוג, כי ביהמ"ש יטיל על פודים 4 חודשי עבודות שירות קנס כספי ומאסר על תנאי.
lt/pgt

ltpgt
לעומתה טוענים סנגוריו של פודים, עו"ד אלי זוהר ורועי בלכר, כי פודים כלל לא הבין את חומרת מעשיו, ויתרה מכך, אף לא הרוויח ממעשיו שכן לא השקיע במניות הללו כלל. לפיכך מבקשים סנגוריו מביהמ"ש שלא להרשיע את פודים, ולהטיל עליו עונש של 300 שעות של עבודה לטובת הציבור.

כאמור, היום אמור לתת שופט ביהמ"ש השלום ד"ר עמירם בנימיני, את גזר הדין בפרשה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully