וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זכייניות ערוץ 2 עתרו לבג"ץ למניעת הגדלת דמי הזיכיון

13.3.2001 / 8:43

טוענות כי בשלוש השנים האחרונות חלה עלייה של מאות אחוזים בגובה אגרת התדרים המוטלת על הרשות השנייה על ידי שר התקשורת, שהגיעה ל-16 מיליון שקל לשנה

הארץ
ltpgt
מאת אליסה אודנהיימר
lt/pgt

ltpgt
שלושת זכייניות ערוץ 2 - קשת, רשת וטלעד - עתרו אתמול לבג"ץ נגד הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, שר התקשורת ושר האוצר, בניסיון למנוע הגדלת דמי הזיכיון המוטלים עליהן.
lt/pgt

ltpgt
העותרות מציינות בעתירה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין רון גזית, גדעון קורן, והדס פלד, כי בשלוש השנים האחרונות חלה עלייה של מאות אחוזים בגובה אגרת התדרים המוטלת על הרשות השנייה על ידי שר התקשורת, שהגיעה ל-16 מיליון שקל לשנה. לרשות השנייה לא היה מקור תקציבי למימון התשלום ולכן ביקשה מהזכייניות לממן את אגרת התדרים; לזכייניות הובטח כי התשלומים יקוזזו מסכומי תמלוגיהן לרשות.
lt/pgt

ltpgt
הסדר זה היה קיים ב-98' ו-99'. ב-2000, שר התקשורת החליט להורות על העלאת דמי הזיכיון, תוך ציון מפורש כי הדבר נעשה על מנת לממן את אגרת התדרים. בהוראת השעה, שהותקנה באוגוסט 2000, נקבע כי דמי הזיכיון לשנים השביעית והשמינית של הזיכיון (מה-1 בנובמבר 99' עד 31 באוקטובר 2001) יוגדלו ב-18.7 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
לטענת העותרות, מדובר בהעלאה של 20%. שר התקשורת גם הודיע, בניגוד להבטחה מינהלית שקיבלו, לטענתן, הזכייניות כי במסגרת התקנות שהוא מתכוון להתקין, דמי הזיכיון לא יופחתו עם תחילת שידורי הערוץ השלישי.
lt/pgt

ltpgt
העותרות טוענות כי שר התקשורת חרג מסמכותו, מכיוון שחוק הרשות השנייה אינו מקנה לו סמכות להגדילת דמי הזיכיון למטרת מימון אגרת התדרים. כמו כן, לטענתן, לשר אין סמכות להגדיל את שיעור דמי הזיכיון לאחר שהזיכיון הוענק.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully