וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניות המדיה ממשיכות ליפול

13.3.2001 / 8:52

הכלכלה תגיע לשפל רק בסוף השנה, אומרים אנליסטים, ולא כמו שחשבו קודם

דפנה מאור
ltpgt
ביום שני התמקדה תשומת לב המשקיעים באריקסון ויצרניות ציוד התקשורת, אולם קבוצה שלמה של מניות התרסקה לצידה, לנוכח החששות כי ההאטה בכלכלת ארה"ב תחנוק את שוק הפרסום. מניות המדיה, גדולות כקטנות, נסחרו אמש במגמה שלילית.
lt/pgt

ltpgt
האריות שבחבורה - AOL -טיים וורנר 10003651-MRQ ודיסני (סימול DIS) נפגעו קשה יותר מהמדדים: AOL איבדה 8.4% ודיסני 7.4%.
lt/pgt

ltpgt
האנליסט דיוויד לונדונר מ-ABN אמרו אמר לרויטרס כי ההאטה בכלכלת ארה"ב תימשך יותר ממה שכולם ציפו לפני חודשיים. ועם ההאטה הזו ומצב הרוח הכללי בשוק, תהיה תקופת האביב הקריטית קשה עבור חברות המדיה.
lt/pgt

ltpgt
בחודש מאי רשתות הטלוויזיה מתחילות למכור זמן פרסום לקראת עונת הטלוויזיה החדשה. הסיכויים לתפנית בשוק הם קטנים בטווח הזמן הזה, וייתכן שגורלן של חטיבות הטלוויזיה יהיה דומה למצבם של המו"לים של העיתונים הגדולים בארה"ב, שנפגעו קשות מההאטה בפרסום. נראה שהתקווה היחידה של רשתות הטלוויזיה הגדולות הוא להיט אדיר כמו "ניצול", או "מי רוצה להיות מיליונר". הירידה ברייטינג של האחרונה, אגב, גרמה לקרדיט סוויס פירסט בוסטון להוריד את ההמלצות על דיסני, הבעלים של ABC.
lt/pgt

ltpgt
חברות המדיה הגדולות לא היו היחידות שצנחו אמש בגלל החששות הגוברים. חברות המדיה המקוונות רשמו ירידות חדות אף יותר: MP3 (סימול MPPP) נפלה ב-18.3%, מניית EMusic (סימול EMUS) נחתכה ב-27.3% וריל נטוורקס (סימול RNWK) ירדה ב-9.9%.
lt/pgt

ltpgt
הגורם לקשייהן של חברות אלו הוא כפול. לאחר הפסיקה בעניינה של נאפסטר יצטרכו חברות אלו למצוא מודל שונה להעברת קבצי מדיה לגולשים. אולם, כפי שציינו פרשנים רבים, הן יתקשו לגבות כסף עבור משהו שהגולשים התרגלו לקבל בחינם. בסקר שערך האתר הפיננסי RealMoney של TheStreet.com עולה כי רק 39% מוכנים לשלם תמורת שירות יאהו פייננס, וכי 43% יהיו מוכנים לשלם עבור שירות נאפסטר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully