וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האטה גם בדו"חות נכסים ובנין: הרווח הנקי ירד ל-75 מיליון שקל

13.3.2001 / 9:27

נכסים סבלה מעלייה חדה בהוצאות המימון ומהפסדים כבדים של החברה הבת מהדרין; החברה המוחזקת ברטן מחקה השקעה של 3 מיליון שקל באתר אינטרנט

שלומי גולובינסקי
ltpgt
ההאטה המתמשכת מזה מספר שנים בפעילות ענף הנדל"ן, נמשכה גם השנה, ובעיקר ברבעון האחרון של השנה. מהאאטה הזו לא נמלטה כמובן נכסים ובנין , זרוע הנדל"ן של קבוצת דסק"ש .
lt/pgt

ltpgt
נכסים ובנין סיימה את הרבעון הרביעי של השנה עם רווח נקי של 11.9 מיליון שקל, ירידה של 63% מהרווח הנקי שנרשם ברבעון המקביל. את השנה כולה מסיימת נכסים ובנין עם רווח נקי של 74.7 מיליון שקל, ירידה של 25% לעומת הרווח הנקי בשנה שעברה - 100מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
בנכסים ובנין מסבירים את הירידה ברווח הנקי בעלייה ניכרת בהוצאות המימון של החברה, שהסתכמו השנה ב-92 מיליון שקל, לעומת הוצאות מימון בהיקף של 57 מיליון שקל ב-1999. העלייה החדה בהוצאות המימון מוסברת על ידי החברה בגידול בהוצאות ריבית על הלוואות חדשות לזמן ארוך שגויסו במהלך השנה למימון הפעילות של החברה.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, מציינים בנכסים ובנין את ההרעה הניכרת בתוצאות הפעילות של החברה הבת מהדרין שסבלה משנה גרועה במיוחד. ההרעה הניכרת בתוצאות הפעילות של מהדרין נבעה מתוצאות הפעילות החקלאית שהסתכמה להפסד של 29 מיליון שקל בשנת 2000. מהדרין סבלה מעודף היצע של פרי הדר, ומתחרות קשה באירופה, שגרמו לירידת מחירים וצימצום פעילות השיווק של החברה.
lt/pgt

ltpgt
בנכסים ובנין סבלו גם במהלך השנה מירידה בשיעור הרווח שנזקף ממכירת דירות. זה הסתכם ב-67 מיליון שקל במחזור של 250 מיליון שקל, לעומת רווח של 107 מיליון שקל, במחזור של 305 מיליון שקל, בשנה שעברה. יש לציין כי השנה שונתה שיטת הטיפול החשבונאית לגבי הקמת בניינים למכירה. ההשפעה המצטברת של שינוי השיטה החשבונאית הסתכמה ב-14 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
והפתעה קטנה לסיום. מי שחשב שהדו"חות של נכסים ובנין לא יושפעו ממפולת הדוט.קום טעה. מסתבר כי נכסים ובנין סבלה ממחיקת השקעה של 3 מיליון שקל שביצעה החברה המוחזקת ברטן. ברטן השקיעה בחודש אוגוסט באתר האינטרנט InIsrael.com, שעוסק בשיווק של חבילות תיור באמצעות רשת האינטרנט, וכעת מחקה את השקעתה זו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully