וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולדמן סאקס: גילת לוויינים תיאלץ לקצץ בכוח אדם כדי לצמצם הוצאות תפעוליות

13.3.2001 / 14:29

זאת, לעומת הערכתו אמש של יואב ליבוביץ', סמנכ"ל הכספים של גילת לוויינים, כי החברה לא תפטר בשלב זה עובדים, אולם תקפיא גיוסי עובדים חדשים

עינב בן יהודה
ltpgt
גילת לוויינים לא תוכל כנראה "להסתפק" בהקפאת גיוסי עובדים, כפי שקיווה אמש סמנכ"ל הכספים של החברה, יואב ליבוביץ', ותאלץ לקצץ במצבת כוח האדם - כך עולה מדו"ח חדש שפירסם היום בית ההשקעות גולדמן סאקס. לדברי האנליסטים, אילן זיווטופסקי, אייב פינקלשטיין ושמעון לוי, גילת לוויינים תיאלץ לצמצם את מצבת כוח האדם שלה ברחבי העולם במסגרת רה ארגון שהיא מבצעת, וזאת כדי להילחם בהוצאות התפעוליות שלה ההולכות ומאמירות.
lt/pgt

ltpgt
אמש החברה פירסמה את תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה, שאומנם הצליחו לעמוד בתחזיות האנליסטים, ואולם היא הזהירה כי תוצאותיה לשנת 2001 יהיו נמוכות מהצפוי. הנהלת גילת לוויינים מצפה כעת להכנסות של 575 מיליון דולר בלבד ב-2001 - הכנסות הנמוכות בכ-15% מהתחזית הקודמת של גולדמן סאקס. גם הרווח למניה ב-2001 רחוק מתחזית בית ההשקעות: החברה מעריכה כי הוא ייסתכם בדולר למניה, בעוד קודם לכן דיברה על רווח של לא פחות מ-2.7 דולרים למניה.
lt/pgt

ltpgt
בראיון אתמול ל-TheMarker.com אמר ליבוביץ' כי החברה מתכוונת לעבור תהליך של רה ארגון, אך ציין כי היא עדיין לא גיבשה את פרטיו הסופיים של התהליך. מכל מקום, ליבוביץ' ציין כי החברה אינה מעריכה כי תיאלץ לפטר עובדים בישראל בשלב הראשון, אך לא שלל אפשרות כי פיטורים כאלו יתרחשו בעתיד: "אם יהיו פיטורים הם יתמקדו בשיווק שלנו בחו"ל, ובכל מקרה נצטרך כנראה להקפיא גיוס עובדים נוספים לעת עתה".
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully