וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביזנס דאטה: למרות המשבר בהיי-טק שוק הליסינג התפעולי ימשיך לגדול בקצב של כ-50% לשנה

13.3.2001 / 14:17

במשך השנתיים שלוש הקרובות; יחד עם זאת, המשבר בהיי-טק עשוי לגרום להחזרת כלי רכב רבים מצד החברות

ליאור כגן
ltpgt
שוק הליסינג התפעולי הכפיל את גודלו בשנת 2000, וכלל בתחילת 2001 כ-55 אלף מכוניות מכלל 69 אלף כלי הרכב בליסינג. ההערכה היא כי השוק צפוי לגדול בקצב של כ-50% לשנה בשנתיים-שלוש הקרובות, וזאת חרף המשבר בחברות היי-טק. כך עולה מניתוח ענף הליסינג שערכה חברת B.D.I (ביזנס דאטה ישראל), המתמחה באספקת מידע עסקי, כלכלי ושיווקי בארץ ובעולם.
lt/pgt

ltpgt
שווי צי הרכב המושכר בליסינג תפעולי, המהווה 80% מתחום הליסינג (השאר מוחכר בליסינג מימוני), מגיע לכ-10 מיליארד שקל, וההערכה היא כי שוק זה יגדל לכ-20 מיליארד שקל בשנתיים-שלוש הקרובות כדי לספק את הביקוש. מניתוח הנתונים עולה כי ציי הרכב של מרבית חברות הליסינג גדלים בכ-8%-6% מדי חודש.
lt/pgt

ltpgt
ממסקירת B.D.I עולה כי 20% מכלל כ-150 אלף כלי הרכב החדשים שעלו על הכביש בשנת 2000 נרכשו ע"י חברות הליסינג. ההערכה היא כי חלקם של רכבי הליסינג מתוך כלל שוק כלי הרכב העסקיים יעמוד על כ-50%-40% בשנת 2004.
lt/pgt

ltpgt
אייל ינאי, מנכ"ל B.D.I, מסר כי צמיחת שוק הליסינג מושפעת ישירות מההתפתחויות בענף ההיי-טק, אם כי חלקן של חברות הכלכלה הישנה בסל כל עסקות הליסינג גדל והולך מדי שנה. ענף ההיי-טק מהווה כ-50% משוק הליסינג, וההערכה היא כי כ-65%-55% מעובדי ההיי-טק הבכירים מקבלים היום רכב צמוד, בעיקר בליסינג.
lt/pgt

ltpgt
לדברי ינאי, ענף הליסינג לא בהכרח ייפגע מהמשבר הפוקד את חברות הסטארט אפ. מחד, ישנם גורמים המעריכים כי השנה יוחזרו מכוניות רבות לחברות הליסינג טרם תום תקופת החכירה, הן ע"י חברות שלא הצליחו לנסוק והן ע"י עובדים שנפלטו מההיי-טק ולא יהיו מעוניינים להמשיך בליסינג. תופעה זו עלולה לגרום לבעיה מימונית קשה בחברות ההיי-טק ולפגוע בקצב הגידול המהיר העכשווי שלהן. בכל מקרה, הפגיעה לא תורגש לפני אמצע שנת 2001.
lt/pgt

ltpgt
מנגד, גורמים אחרים בענף טוענים כי החברות ערוכות למכירת המכוניות הנפלטות לשוק. להערכתם, בעלי רכבי ליסינג שייפלטו מחברות ההיי-טק ימשיכו את עסקת הליסינג, או שירכשו את המכונית המשומשת. כמו כן מוערך כי חברות הליסינג יוכלו לשרוד גם אם המכוניות יוחזרו לפני הזמן, בעיקר בשל הקנסות המוטלים על המחזירים מכוניות לפני מועד תום העסקה, וכן בזכות המחיר הנמוך בו הן רוכשות את המכוניות.
lt/pgt

ltpgt
סקירת B.D.I מצביעה על מספר גורמים המאיימים על המשך צמיחת ענף הליסינג, ובהם מחסור בהון, ירידת ערך כלי רכב משומשים ותחרות קשה בענף.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully