וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: האופטימיות בחוזים ממתנת את הפסימיות בבורסה; המעו"ף יורד ב-1.6%

13.3.2001 / 18:05

התאוששות במחזור המסחר - 145 מיליון שקל; קבוצת אי.די.בי ומניות הארביטראז' בולטות בירידות; אבנר ודלק קידוחים ממשיכות לטפס

אילן מוסנאים
ltpgt
לאחר ירידות של יותר מ-2.5% במדדים המובילים בפתיחה, נרשמת בשעות הצהריים התמתנות קלה של הירידות במדדים, תוך מחזור בינוני של 145 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
אמש נפל הנאסד"ק ב-6.29%, והשלים נפילה של יותר מ-11.5% בשני ימי המסחר האחרונים. מדד מניות התעשייה, הדאו ג'ונס, הצטרף אף הוא לירידות החדות ואיבד 4.1%.
lt/pgt

ltpgt
מדד המעו"ף יורד כעת ב-1.61% לרמה של 422.75 נקודות, ומדד ת"א 100 מאבד 1.89% לרמה של 411.56 נקודות. מדד התל-טק רושם ירידה חדה יותר של 3.27%.
lt/pgt

ltpgt
למרות הירידות במדדים הכבדים, פעילים בשוק מציינים כי הבורסה לא מתרגשת יותר מידי מהנפילה בנאסד"ק, והירידות הינן מתונות יחסית כשההתאוששות נרשמת על רקע הירידות המתונות באירופה והאופטימיות בחוזים על הנאסד"ק.
lt/pgt

ltpgt
נועם קושלביץ', מחברת מיטב, ציין כי החשש הגדול הוא שהדאו ג'ונס יצטרף אף הוא לנאסד"ק ויתחיל לצנוח. לדבריו, מהלך כזה ישפיע על המדדים הכבדים באופן הרבה יותר משמעותי מאשר הנפילות בנאסד"ק, וידחוף את הבורסה לירידות הרבה יותר חזקות.
lt/pgt

ltpgt
עוד ציין קושלביץ' את העובדה שמרבית מניות הארביטראז' נסחרות בירידות הגבוהות מהפער שפתחו בנאסד"ק.
lt/pgt

ltpgt
מניות הבנקים הגדולים מרכזות היום פעילות ערה ורושמות ירידות שערים. מניית בנק פועלים יורדת ב-1.4% במחזור של 20 מיליון שקל - הגבוה בבורסה, ומניית בנק לאומי 604611-MRQ יורדת ב-2% במחזור של 13 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
מניית טבע מרכזת מחזור ער של 11 מיליון שקל, ויורדת ב-1.4% בעקבות פער שלילי של 0.9% שפתחה אמש בנאסד"ק, ולצדה בולטות מניות כור 649012-MRQ ואלרון עם ירידות של כ-4%.
ltbgt
המלצת "החזק" לנייס
lt/bgt
מניית נייס מאבדת 4.8%. המניה, שהחלה את המסחר עם פער שלילי של 2% נפגעת גם מהמלצת "החזק" שקיבלה מבנק הפועלים. כלכלני הבנק מעריכים כי קיים סיכוי להתאוששות המניה אך מותירים את ההמלצה לנייס ללא שינוי, לנוכח חוסר הבהירות לגבי הצלחת תוכנית הרה ארגון של החברה. בבנק קובעים למניה מחיר יעד של 16 דולר, הגבוה בכ-15% ממחירה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
קבוצת אי.די.בי ממשיכה לאבד גובה והיום מובילות את הקבוצה מניית דסק"ש עם ירידה של 3.9% וכלל תעשיות שמאבדת 4.3%. מניית אי.די.בי פיתוח יורדת ב-3.7%, ומניית אי.די.בי אחזקות 736579-MRQ מאבדת 2.2%.
lt/pgt

ltpgt
הבוקר מצטרפת הנפילה מאתמול במניית גילת לוויינים אל שורת ההפסדים שנגרמו לקבוצה מצד החברות המוחזקות. מניית גילת, שדסק"ש מחזיקה בכ-4% ממניותיה (כפי שהיא מדווחת בדו"חותיה לרבעון השלישי), צנחה אתמול ב-56% והסבה לדסק"ש הפסד "על הנייר" של כ-16 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
יחידות ההשתתפות של אבנר בולטת עם עלייה של 8.5% במחזור של 7 מיליון שקל, ודלק קידוחים עולה ב-7.1% במחזור של 4 מיליון שקל. אתמול היתה הפסקת מסחר ביחידות ההשתתפות, אחרי הודעת דירקטוריון חברת החשמל כי הגיע להחלטה לפיה תרכוש החברה את הנתח העיקרי של תצרוכת הגז שלה (1.8-1.7 מיליארד מ"ק לשנה המוערכים בכ-1.7 מיליארד דולר), משותפות ים תטיס בה שותפות דלק קידוחים ואבנר.
lt/pgt

ltpgt
לעומתן, יחידת ההשתתפות של ישראמקו רושמת ירידה בשיעור של 6.1% במחזור של 3.6 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
שורה ארוכה של מניות ארביטראז' בולטת היום בירידות חדות ובראשן מניית טאואר סמיקונדקטור שנופלת ב-10.8% בעקבות פער שלילי של 13.8%, מניית ריטליקס יורדת ב-8.4% ומניית מטאלינק מאבדת 8%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully