וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלמה פיוטרקובסקי: "לא מן הנמנע שלקראת סוף השנה נפנה לשוק ההון ונגייס הון ראשוני"

13.3.2001 / 15:04

הבנק הבינ"ל סיים את שנת 2000 עם רווח נקי של 314 מיליון שקל; יחלק דיווידנד של 46 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
"לא מן הנמנע שלקראת סוף השנה נפנה לשוק ההון במטרה לגייס הון ראשוני", כך אמר היום שלמה פיוטרקובסקי, יו"ר דירקטריון בינלאומי , לאחר פרסום תוצאות הבנק לשנת 2000. לדברי פיוטרקובסקי, גיוס ההון יאפשר לבנק להמשיך ולקיים את בסיס הצמיחה שלו.
lt/pgt

ltpgt
הרווח הנקי של הבנק, מקבוצת האחים ספרא, ברבעון הרביעי של השנה טיפס ל-89 מיליון שקל, גידול של 41% ביחס לרווח הנקי שנרשם ברבעון המקביל. הרווח שהשיג הבנק ברבעון הרביעי של השנה מהווה תשואה על ההון בשיעור של 13.6% בחישוב שנתי.
lt/pgt

ltpgt
בסיכום שנתי, צמחו רווחי הבנק ב-57% והגיעו בשנת 2000 ל-314 מיליון שקל. התשואה נטו על ההון הגיעה ל-11.5%, ופיוטרקובסקי מציין כי מדובר בתשואה הגבוהה ביותר שהשיג הבנק בעשור האחרון, מלבד ב-1999 אז השיג הבנק תשואה דומה.
lt/pgt

ltpgt
הרווח השנתי של הבנק כולל רווח הון של 54 מיליון שקל, שהניבה לבנק מכירת התשתית התפעולית של חברת כרטיסי האשראי ויזה אלפא. עד שנמכרה, הסבה ויזה אלפא לבנק הבינלאומי הפסד דומה בשנת 2000, ולכן בבנק מצינים כי רווח ההון שנוצר מויזה אלפא קיזז את ההפסדים הכבדים שהיא גררה השנה.
lt/pgt

ltpgt
פיוטרקובסקי מציין כי הבנק הבינלאומי לא מחזיק בהשקעות ריאליות, ואף אין לו חברה בת דומיננטית. לכן, אומר פיוטרקובסקי, ההישג שבהשגת תשואה על ההון בשיעור של 11.5% גדול, משום שהוא מעיד על רווחיות גבוהה במיוחד של עסקי הבנקאות של הקבוצה.
lt/pgt

ltpgt
רווחי הבנק לפני הפרשה לחובות מסופקים הסתכמו ב-1.18 מיליארד שקל, עלייה של 13.4% לעומת הרווח בתקופה המקבילה. ההפרשה לחו"מ של הבנק הסתכמה ב-114 מיליון שקל, גידול של 32% ביחס להפרשה בתקופה המקבילה. פיוטרקובסקי מציין כי הבנק מסיים את השנה עם שיעור הפרשה לחומ"ס נמוך מאוד, מכיוון שבתמהיל האשראי של הבנק, משקלן היחסי של החברות שנפגעו מההאטה (כמו חברות תיירות) נמוך מאוד.
lt/pgt

ltpgt
פקדונות הציבור בבנק מסתכמים בסוף השנה ב-56.4 מיליארד שקל, גידול של 8.8%. המאזן של הבנק מסתכם בסוף השנה ב-64 מיליארד שקל.
lt/pgt

ltpgt
פיוטרקובסקי מציין עוד כי בכוונת הבנק לגייס במהלך השנה הקרובה 300 מיליון שקל, בהון משני (שטרי הון), מה שיגדיל את יחס הון/סיכון של הבנק. עם פרסום הדו"חות הודיע הבנק שיחלק דיווידנד של 46 מיליון שקל. בשנת 2000 חילק הבנק 80 מיליון שקל בדיווידנדים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully