וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

במריל לינץ' מעריכים כי הירידה במניית NDS לא היתה מוצדקת, וכי המצב ישתפר לאחר פרסום הדו"חות

13.3.2001 / 15:08

בבית ההשקעות מציינים כי הרבעון הנוכחי בהחלט מתקדם כצפוי, וכי בשני הרבעונים הקרובים היא אמורה לספק תוצאות כספיות טובות; מעלים את הדירוג מ"צבור" ל"קנייה"

גתית פנקס
ltpgt
"הירידה לאחרונה במניית אנ.די.אס היתה מוגזמת", כך העריכו אמש בבית ההשקעות מריל לינץ', תוך שהם מעלים את ההמלצה למניה מ"צבור" ל"קנייה". לדברי האנליסטים קולין קייזר ופיטר מקנלי, למרות ההאטה בכלכלה והירידה בתקציבי הטכנולוגיה של לקוחותיה, הרי שצפיות ההכנסות של החברה לששת החודשים הקרובים היא "סבירה", מה שאמור להוסיף ליציבותה בתקופה זו.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, האנליסטים מציינים כי משיחתם האחרונה עם הנהלת החברה, המפתחת פלטפורמות אינטראקטיוויות לספקי טלוויזיה ותוכן על גבי רשתות טלוויזיה דיגיטלית, עולה כי הרבעון הנוכחי בהחלט מתקדם לפי התוכניות, ואפילו המנכ"ל של החברה צוטט כמי שמאמין שהחברה תוכל לספק תוצאות בקצה העליון של הטווחים אותה חזתה. "גם אנחנו מאמינים שהחברה תציג תוצאות טובות לפחות בשני הרבעונים הקרובים", הם אומרים.
lt/pgt

ltpgt
המניה נסחרת כיום במכפיל של 41 על בסיס הערכות הרווח לשנת 2001, ומכפיל הכנסות של 6.7, וזאת לאחר שהמניה נשחקה בצורה רצינית בתקופה האחרונה, ומאז תחילת פברואר איבדה 33% מערכה. אומנם מדובר בירידה לא מוצדקת להערכת האנליסטים, ואולם הם מאמינים כי קיים עדיין סיכוי לירידות נוספות לאור הסנטימנט השלילי בשוק. אך יש תקווה - הסנטימנט השלילי יוחלף בחיובי, להערכתם, לאחר פרסום תוצאותיה הכספיות של החברה לרבעון.
ltbgt
NDS תספק לכייבלוויז'ן ציוד בכמויות קטנות מהצפוי
lt/bgt
האנליסטים אינם מעריכים כי החברה, שבעלת המניות הגדולה שלה היא ניוז קורפ של רופרט מרדוק, תיפגע מההאטה בהוצאות מכיוון חברות הכבלים האמריקאיות, שכן יש לה חשיפה רק ללקוחה אחת - Cablevision (סימול CVC), וכי היא תוסיף ליהנות מהצמיחה בשוק הטלוויזיה הדיגיטלית - שוק שצפוי לפי הערכות שונות לצמוח ב-40% במהלך 5 השנים הקרובות.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, בשיחת הוועידה שקיימה כייבלוויז'ן לאחר פרסום תוצאותיה הכספיות, היא אמרה שתידחה את הפרישה של השירותים הדיגיטליים שלה, לפחות לסתיו 2001. ההשפעה על אנ.די.אס תבוא לידי ביטוי בכך שאנ.די.אס תספק לכייבלוויז'ן רק 100 אלף ממירים השנה, בעוד התחזיות היו ל-500 אלף.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו מבקשים להדגיש שלא מדובר בביטול של הזמנה אלא רק דחייה שלה", אומרים האנליסטים ומוסיפים כי ההשפעה על ההכנסות של הרבעון הראשון של 2001 והשנה כולה תהיה מינימלית, וכי בשנת 2002 אנ.די.אס תוכל להכיר בהכנסות אלה.
lt/pgt

ltpgt
לדברי האנליסטים, החברה אף צפויה ליהנות במיוחד מצמיחה במספר הלקוחות של החברות להן היא מספקת ציוד. בין אלה, מזכירים האנליסטים את DirecTV, שהצליחה לצמוח ברבעון הרביעי מבחינת ההתקנות שלה.
lt/pgt

ltpgt
וכך, מעריכים במריל לינץ' כי אנ.די.אס תדווח על הכנסות של 320.3 מיליון דולר בשנת 2001 ועל רווח של 89 סנט למניה. בשנה העוקבת ההכנסות צפויות להאמיר ל-370 מיליון דולר, והרווח ל-1.16 דולר למניה.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully