וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי תהפוכות רבות עסקה ראשונה לג'יגמי: חתמה על חוזה עם צ'יינה יוניקום בשווי של מיליוני דולרים בודדים

13.3.2001 / 16:07

חברת הטלקומוניקציה השנייה בגודלה בסין תפרוש את התשתית בבייג'ין ובשנחאי

גיא הדס
ltpgt
עסקה ראשונה לחברת ג'יגמי, לשעבר נט2וויירלס. החברה חתמה על חוזה עם חברת צ'יינה יוניקום, חברת הטלקומוניקציה השנייה בגודלה בסין.
lt/pgt

ltpgt
הערכות הן כי היקף העסקה מגיע למיליונים בודדים, אולם לעסקה פוטנציאל גדול הרבה יותר, אם החברה הסינית תחליט להרחיב את פרישת הציוד, כך שיאפשר חיבור לעוד מנויים ובעוד איזורים.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל ג'יגמי, נחמיה דוידסון, ציין כי העסקה מהווה נקודת מפנה עסקית לחברה. הטכנולוגיה של ג'יגמי נמצאת בימים אלה בשלבים מתקדמים של ניסויי שדה אצל מפעילים סלולריים מובילים בארה"ב, באירופה ובישראל אצל חברת פרטנר .
lt/pgt

ltpgt
ג'יגמי ציפתה לבצע את המכירות הראשונות שלה ברבעון השני השנה, ובכוח עסקה זו לקצר את לוח הזמנים.
lt/pgt

ltpgt
צ'יינה יוניקום היא מפעילת תקשורת השנייה בגודלה בסין ומספקת שירותי תקשורת אלחוטיים, קוויים ושירותי ערך מוסף. החברה נוסדה ב-1994, ומועסקים בה כ-10,000 עובדים.
lt/pgt

ltpgt
הרשת הסלולרית של צ'יינה יוניקום היא בטכנולוגיית GSM עם כ-6 מיליון מנויים. בימים אלה מקימה החברה רשת לאספקת תקשורת נתונים שתכסה כ-250 ערים ותאפשר שירותים מתקדמים מבוססי אינטרנט. החברה נתונה בבעלות המדינה והיא מיזם משותף של רשות הרכבות, חברת החשמל והמשרד לתעשייה האלקטרונית.
lt/pgt

ltpgt
ג'יגמי מפתחת סוויץ' (מתג) המיועד לאפשר לחברות הסלולר להאיץ את מהירות העברת הנתונים על גבי רשתות סלולריות עד פי 10 מהמהירות המתקבלת על הרשת. מהירות העברת הנתונים על רשת ה-GSM, לדוגמה, נאמדת ב-9.6 קילו ביט לשנייה. באמצעות המתג ניתן באופן תיאורטי להעביר נתונים בקצבים של כ-100 קילו ביט לשנייה. בממוצע, המערכת מסוגלת להעביר היום איכות הדומה לגלישה באינטרנט שולחני בקצב הגדול פי 5 מהמהירות של רשת הסלולר.
lt/pgt

ltpgt
הפיתרון של ג'יגמי מבוסס על מתג המותאם לחברות הסלולר ונותן שירות לכ-5,000 מנויי סלולר. ליבת הטכנולוגיה היא יכולת דחיסה ופרישה ואופטימיזציה בשימוש ברוחב הפס. הפיתרון של ג'יגמי דורש גם תוכנת Client, כלומר, יש צורך להטעין את מכשיר הקצה בתוכנה. מערכת של ג'יגמי עולה כמה מאות אלפי דולרים, אולם היא סקיילבילית, ולכן מערכת המיועדת לכמה מאות אלפי מנויים תגיע למחיר של כמה מיליוני דולרים.
lt/pgt

ltpgt
ג'יגמי, עד לא מזמן נט2וויירלס, היתה אמורה להתמזג לתוך השלד הבורסאי של חברת סנסאר . המיזוג לא התבצע בסופו של דבר עקב ההגבלות של רשות ניירות ערך האמריקאית, אולם לאורך תקופה ארוכה סנסאר נסחרה כאילו כבר מוזגה לנט2וויירלס, ושוויה ייצג לג'יגמי (או נט2וויירלס) שווי של למעלה מ-2.5 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
ג'יגמי עברה בחודשים האחרונים תהליך של קיצוץ כוח אדם כדי לייעל את הפעילות ולקצץ בהוצאות התפעול. היום יש בחברה כ-85 עובדים, לאחר שבשיאה, לפני מספר חודשים בלבד, העסיקה כ-150 איש. ג'יגמי נמצאת היום בשלבים אחרונים לקראת גיוס 10 עד 20 מיליון דולר לפי שווי הגבוה מ-50 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully