וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיתרון מקורי בנובה: במקום פיטורים עוברים לארבעה ימי עבודה

13.3.2001 / 16:31

כך נודע ל-TheMarker.com; החברה תתחיל ביישום שבוע העבודה המקוצר בסוף מארס

עינב בן יהודה
ltpgt
בעוד חברות רבות מפטרות עובדים, ישנן חברות המנסות להימנע מהצעד הקשה על ידי פתרונות מקוריים. נובה מכשירי מדידה, המעסיקה כ-300 עובדים, מתוכם כ-220 בישראל, החליטה בימים אלו לעבור ל-4 ימי עבודה, במטרה לצמצם בעלויות, כך נודע ל-TheMarker.com.
lt/pgt

ltpgt
ההחלטה לקצר את שבוע העבודה נובעת, ככל הנראה, מרצון החברה להימנע מקיצוצים בכוח האדם, ותיכנס לתוקפה בסוף חודש מארס. למרות ההחלטה לקצר את שבוע העבודה, החברה תמשיך לעבוד חמישה ימים בשבוע, כאשר ימי החופש של העובדים יתחלקו על פני השבוע כדי למנוע מצב של השבתת החברה ליום שלם.
lt/pgt

ltpgt
ככל הנראה יקוצצו משכורות העובדים, אך עדיין לא ידוע מה יהיה היקף הקיצוץ. מהחברה העדיפו שלא להגיב בשלב זה.
lt/pgt

ltpgt
מכירותיה של החברה לרבעון הרביעי של 2000 היו 15.8 מיליון דולר - תוצאת שיא עבור החברה, המייצגת צמיחה של 191% מהרבעון המקביל ושל 16% מהרבעון הקודם, ואולם, המכירות היו נמוכות מתחזית בתי ההשקעות נידהם ו-SG Cowen, שקיוו להכנסות של כ-17 מיליון דולר. בצ'ייס H&Q ציפו להכנסות של 15.5 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל החברה, גיורא דישון, אמר עם פרסום התוצאות כי החולשה בתעשיית המוליכים למחצה תוביל את החברה להציג ברבעון הראשון של 2001 תוצאות נמוכות מאלו של הרבעון הרביעי של 2000. בחברה התקשו אז להעריך אם החולשה תימשך מעבר לרבעון הראשון של 2001.
lt/pgt

ltpgt
חברת נובה מכשירי מדידה מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות מדידה On Line לתעשיות המוליכים למחצה. נובה נוסדה על ידי ד"ר גיורא דישון וד"ר משה פינרוב בשנת 1993. בעלי המניות העיקריים בחברה הם כלל אלקטרוניקה, המחזיקה ב-19.2%; אינווטק המחזיקה 14.4%4; תעוזה - 12.8%, אינטל 8.7% והמייסדים, 5.1% כל אחד.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully