וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות של יותר מ-2% בנאסד"ק בפתיחה; אם סיסטמס נופלת ב-18%

13.3.2001 / 16:54

הירידות באם סיסטמס על רקע אזהרת הרווח שפירסמה לפני המסחר; נתונים מקרו כלכליים מצביעים על האטה

גיא ימין
ltpgt
יום המסחר נפתח בעליות שערים של יותר מ-2% בנאסד"ק, שיפור בינוני בלבד לאחר הנפילה בשיעור של 6.3% שרשם אתמול המדד. אתמול הגיע המדד לרמה של 1,924 נקודות - בה לא ביקר מאז נובמבר 1998.
lt/pgt

ltpgt
מדד הדאו ג'ונס רושם עלייה של 0.2% עם פתיחתת המסחר.
lt/pgt

ltpgt
במישור הנתונים המקרו כלכליים מתפרסם היום דו"ח ממשלתי בנוגע למכירות הקמעוניות בפברואר. המדד הראה ירידה של 0.2%, לעומת צפי לעלייה של 0.3%. ערך נמוך כזה עשוי לעודד את שוק המניות, שמצפה להורדת ריבית משמעותית. הורדה כזו תהיה קלה יותר להשגה כשסימני ההאטה גוברים. ב-20 במארס צפויה להתכנס ועדת השווקים הפתוחים של הבנק המרכזי, וההערכה היא כי הנגיד יפחית את הריבית ב-0.5%.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, ישנם קולות היום בשוק שסבורים כי גם הורדה כזו היא תרופה מאוחרת מדי לסקטור היצרני שמצוי במה שנראה כמיתון. בכל מקרה, במצב בדברים הנוכחי, הורדה של 0.5% תהיה מינורית, ולכן התקווה להורדה של 0.75% שנשמעת היום מכיוון שוק ההון.
lt/pgt

ltpgt
בין הישראליות בולטת אם סיסטמס , שצונחת ב-18% למחיר של 6.1 דולרים. החברה הורידה לפני פתיחת המסחר את תחזיותיה לרבעון הנוכחי, וצופה הפסד של 8 סנט למניה, לעומת תחזיות לאיזון.
lt/pgt

ltpgt
בשורת ההכנסות מצפה החברה ל-15 מיליון דולר - ירידה של 25% לעומת התחזיות המוקדמות ונמוך מהכנסות של 29.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי.
lt/pgt

ltpgt
עוד בולטות היום מניית נקסוס בנפילה של 23.1% ואורכית , עם ירידה של 8.5%.
ltbrgt
lt/bgtסקירת לפני המסחר ltbgt
ltbrgt
lt/bgt קומברס תפרסם אחרי המסחר את תוצאותיה לרבעוןltbgt
בין הישראליות צפויה לרכז עניין גילת לוויינים שאתמול, לאחר שפירסמה אזהרת רווח לשנת 2001, התרסקה ב-56% למחיר של כ-16 דולר, לעומת 175 דולר בשיאה. מחיר זה משקף לה שווי שוק של כ-320 מיליון דולר, כשבקופתה מזומנים בשווי של כ-225 מיליון דולר, שגם אותם צופים האנליסטים שתמשיך לשרוף השנה.
lt/pgt

ltpgt
גילת העריכה כי הכנסותיה ב-2001 יסתכמו ב-575 מיליון דולר. ההדרכה הקודמת של החברה היתה להכנסות של 675 מיליון דולר, והסיבה לירידה היא ההאטה שגילת חווה מכיוון עסקי ה-VSAT, לאור הידרדרות הכלכלה והתקציבים של חברות הטכנולוגיה. כמו כן, מיזם האינטרנט הלווייני של החברה - סטארבנד - לא צבר תאוצה כפי שקיוו האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות גולדמן סאקס העריכו היום כי תחזיות ההנהלה הינן אופטימיות מדי. הם צופים הכנסות נמוכות יותר לשנת 2001, של 560 מיליון דולר בלבד, וגם בתחזית הרווח הם מעריכים כי ההנהלה לוקה באופטימיות יתר, וצופים כי הוא לא יעמוד על דולר למניה ב-2001, כפי שחוזה ההנהלה, אלא יהיה 85 סנט בלבד.
lt/pgt

ltpgt
בגולדמן סאקס הורידו את המלצתם למניה מרשימת המומלצות ל"תשואת שוק" - הורדה חריגה של שתי דרגות, וגם בבית ההשקעות מריל לינץ' הורידו את ההמלצה, מ"קנייה" ל"צבור".
lt/pgt

ltpgt
עוד צפויה לרכז עניין על רקע הדו"חות קומברס שתפרסם את תוצאותיה הרבעוניים לאחר המסחר היום. לאחר שאתמול נפלה המניה ב-10.8% למחיר של 67.6 דולר, עולה עתה קומברס במסחר שלפני הפתיחה ב-2.5%.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות סלומון סמית ברני צופים הכנסות של 330 מיליון דולר ברבעון, ורווח של 39 סנט למניה, ומעריכים כי החברה אף תכה את תחזיות האנליסטים, כפי שעשתה כבר 26 רבעונים רצופים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully