וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצרות של דוד רובנר לא נגמרות: פסי גולדנברג הגיש נגדו תלונה ליחידה לחקירות הונאה בעניין מולטימדיה קיד

13.3.2001 / 20:11

התלונה - בגין חשד לניסיון לשיבוש הליכי משפט; המשטרה: העניין נמצא בבדיקה וטרם הוחלט אם לפתוח בחקירה

אמיר הלמר
ltpgt
הצרות לא מפסיקות לרדוף את דוד רובנר, מנכ"ל אי.סי.איי לשעבר ויו"ר הדירקטוריון של חברת מולטימדיה קיד המצויה בהליכי פירוק.
lt/pgt

ltpgt
פסי גולדנברג, מייסד חברת מולטימדיה קיד ומי שהיה מנכ"ל החברה במשך 5 שנים, הגיש לפני מספר שבועות תלונה נגדו ונגד אשתו, בעלת מניות בחברת מולטימדיה קיד, ליחידה לחקירות הונאה במשטרה בחשד לביצוע עבירות פליליות של ניסיון לשיבוש הליכי חקירה. כך נודע היום ל-TheMarker.com.
lt/pgt

ltpgt
תלונתו של גולדנברג מתייחסת ליום ה-20.12.2000, בו לטענתו, כפי שפורטה כבר בתגובה שהגיש לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בעניין הליכי מכירת החברה המצויה בפירוק, הגיעו רובנר ואשתו למשרדי החברה במטרה להוציא ממנה מסמכים חשובים, אך נסיונם זה נמנע ע"י עובדים שהיו במקום.
lt/pgt

ltpgt
מהמשטרה נמסר כי אכן הוגשה תלונה ונערכת בדיקה האם יש מקום לפתוח בחקירה בעניין.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד יצחק בכר, בא כוחה של חברת Multimedia Kid האמריקאית ושל דוד רובנר, הגיש הבוקר את תגובתו לביהמ"ש המחוזי בתל אביב ולמפרק החברה, עו"ד דן פרידמן, לדברים שנכתבו לגביו בתגובתו של גולדנברג, המבקש כעת לרכוש את מולטימדיה קיד מידי המפרק, לביהמ"ש.
lt/pgt

ltpgt
לאחרונה, לאחר שחברת אדיו טימ, בבעלותו של גולדנברג, ביקשה לרכוש את חברת מולטימדיה קיד תמורת 310 אלף דולר, החל בין השותפים בחברה - שנמצאת כאמור בהליכי פירוק - גולדנברג ודוד רובנר, קרב גלוי, שהתנהל עד כה באמצעות החלפת תגובות כתובות בבית המשפט.
lt/pgt

ltpgt
הסיפור החל בתגובתה של Multimedia Kid, החברה האם האמריקאית של מולטימדיה קיד, שביקשה מהמפרק לנסות ולמצוא קונים פוטנציאליים נוספים לחברה, שכן לטענתה שוויה גבוה בהרבה מ-310 אלף דולר.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, ביקשה החברה מהמפרק לבדוק באופן יסודי את ההתחשבנות בין חברת מולטימדיה קיד לחברת פ.מ.ד, שבבעלות גולדנברג, בטענה לקיומם של אי סדרים כספיים.
lt/pgt

ltpgt
גולדנברג מצידו לא נותר חייב, וכתגובה לבקשת Multimedia Kid הגיש אף הוא בקשה לבית המשפט להורות למפרק לחקור מעשים שונים שביצעו לטענתו רובנר ושותפיו - בודנר והברפלד - בחברת מולטימדיה קיד. מעשים, שלטענתו, הובילו להוצאת כספים מהחברה ואף לקריסתה.
lt/pgt

ltpgt
גולדנברג טוען, בין השאר, כי רובנר הורה להעמיד על חשבון החברה חדר מצויד ושירותי משרד מלאים עבור ישיבת "עזר מציון"; שילם מכספי החברה עבור הבאתו לארץ של יועץ מיוחד לחברת נט2וויירלס; הורה להעסיק את בתו תמורת שכר של כ-6,000 דולר לחודש לשם הקמת אתר האינטרנט של ידידו הזמר דודו פישר; שילם מכספי החברה בעבור שירותי עריכת דין שניתנו לו באופו פרטי ע"י עו"ד בכר; ומימן את ההוצאות הרבות שהיו כרוכות בחקירת הנאסד"ק שהתנהלה נגדם בהקשר לשרשרת המיזוגים במהופך שביצעו, ובתוך זה תשלום בעבור רואי החשבון ועורכי הדין האמריקאים שייצגו את הקבוצה בפרשה.
lt/pgt

ltpgt
אבל בכך לא מסתיים העניין. גולדנברג מבקש מהמפרק לפנות להנהלת הנאסד"ק ולקבל ממנה את חומר החקירה שמתנהלת נגד קבוצת רובנר - חומר שלטענתו יכול לשפוך אור רב על הפרשה. בנוסף, מאשים גולדנברג את רובנר בניסיון לכאורה לשבש את הליכי הפירוק של החברה ולהוציא ראיות שונות ממשרדי החברה.
lt/pgt

ltpgt
היום הגיש עו"ד בכר את תגובתו לטענה כי שולמו לו ע"י החברה כספים עבור טיפול בענייניו הפרטיים של רובנר. בתגובתו טוען עו"ד בכר כי כל דבריו של גולדנברג שקריים הם. עוד מציין עו"ד בכר כי גולדנברג היה באופן בלעדי האיש שניהל את כל ענייני החברה מאז הקמתה בשנת 1996, ומשרדו קיבל הנחיות בדבר ניהול החברה אך ורק מגולדנברג.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, טוען בכר כי גולדנברג הוא זה שאישר את התשלום בעבור חשבונות שכר הטירחה שהוציא המשרד לחברה והוא זה שביקש ממנו ללוות את עסקת המיזוג במהופך בין מולטימדיה קיד לג'נקון (שמאוחר יותר הוחלף שמה ל-Multimedia Kid) בנאסד"ק.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד בכר דוחה את טענותיו של גולדנברג כאילו שולמו לו סכומים מכספי החברה בגין טיפול משפטי בענייניו האישיים של רובנר. עו"ד בכר טוען כי התשלום המיוחד בסך 160 אלף שקל אותו מציין גולדנברג בבקשתו ניתן באופן אישי ע"י גולדנברג כשכר טירחה עבור הטיפול בעסקת המיזוג במהופך.
lt/pgt

ltpgt
בכר טוען כי העובדות הללו ידועות היטב לגולדנברג, המעלה כעת טענות שקריות בחוסר נקיון כפיים ומתוך כוונה להסית את תשומת לב בית המשפט מפעולותיו של גולדנברג, אותן כאמור מבקשת חברת Multimedia Kid לחקור.
lt/pgt

ltpgt
גם דוד רובנר הגיב היום להאשמותיו של גולדנברג, המפורטות בתגובה שהגיש לביהמ"ש, וטען כי כל האמור באותה תגובה הוא שקרי. רובנר נדרש בעיקר לטענה בדבר ניסיון שלו לשבש את הליכי הפירוק ע"י הוצאת חומרים ממשרדי החברה.
lt/pgt

ltpgt
רובנר טוען כי מנכ"ל החברה המתפטר הודיע לו במועד ההתפטרות שגולדנברג ועובדים אחרים הנמצאים במשרדי החברה מבצעים העתקות של ה"סורס קוד" של מוצרי החברה ומוחקים קבצים ממחשבי החברה.
lt/pgt

ltpgt
לטענת רובנר, הוא הגיע בצוותא עם עוזרו האישי ושומרים ששכר על חשבונו כדי למנוע את גניבת הקוד ע"י גולדנברג.
lt/pgt

ltpgt
גולדנברג אמר בתגובה כי כל האשמותיו מגובות במסמכים, וכי עובדי החברה לא הוציאו כל חומר, שבכלל הועבר לידי המפרק.
lt/pgt

ltpgt
ובאותו עניין. אתמול עידכן המפרק הזמני של החברה, עו"ד דן פרידמן, את ביהמ"ש כי גורם נוסף אשר גילה בימים האחרונים התעניינות ברכישת פעילות החברה מבצע בימים אלה בדיקות מטעמו אשר יסתיימו בסוף השבוע הנוכחי.
lt/pgt

ltpgt
המפרק מוסיף כי אם אותו גורם יגיש הצעה לרכישת פעילות החברה, יודיע על כך המפרק הזמני לבית המשפט ויבקש הוראות מתאימות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully