וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנליסטים מעריכים שרווחיות מקדונלד'ס תיפגע בגלל מחלת הפרה המשוגעת

13.3.2001 / 22:31

מחלת הפרה המשוגעת אובחנה בבקר בכמה משוקי המפתח של החברה, ביניהם צרפת וגרמניה

רוני שוקן
ltpgt
ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס (סימול MCD) תחמיץ ככל הנראה את תחזיות הרווח לרבעון הראשון, כך העריכו היום אנליסטים. הסיבות לירידה הצפויה ברווחיות הן המאבק המתמשך במחלת הפרה המשוגעת באירופה והתחרות הגוברת בשוק האמריקאי.
lt/pgt

ltpgt
חברת המסעדות הגדולה בעולם הודיעה בסוף שנת 2000 כי רווחיה יצמחו ב-15%-10% - ההערכה הפסימית של האנליסטים לשנת 2001. מוקדם יותר השנה המשיכה מקדונלד'ס להוריד את תחזיות הצמיחה, הפעם ל-13%-10%. ברבעון האחרון של 2000 דיווחה מקדונלד'ס על ירידה של 7% ברווחים.
lt/pgt

ltpgt
ג'ו באקלי מבנק ההשקעות בר סטרנס אמר ש"הנמכת התחזיות היתה צפויה זה זמן רב". הוא הוסיף כי נשאלת השאלה האם מדובר רק ברבעון הראשון או בשנת 2001 כולה. מקדונלד'ס צפויה להרוויח 32 סנט למניה ברבעון הראשון, ו-1.6 דולרים למניה בשנה כולה.
lt/pgt

ltpgt
מחלת הפרה המשוגעת, מחלה קטלנית המשפיעה על תפקוד המוח, אובחנה בבקר בכמה משוקי המפתח של החברה, ביניהם צרפת וגרמניה. הדאגה הציבורית מבקר נגוע גברה באירופה לנוכח התחזקות מחלת הפה והטלפיים, מחלה מידבקת במיוחד שהתפשטה מבריטניה לאירופה כולה.
lt/pgt

ltpgt
מארק קלינווסקי ממריל לינץ' העריך כי התיקון לא יהיה משמעותי. אתמול פירסם קלינווסקי הודעה, בה ציין כי ההתאוששות של בטחון הצרכנים בגרמניה בעניין מחלת הפרה המשוגעת היתה איטית מהצפוי.
lt/pgt

ltpgt
מניות החברה, הנסחרת לפי שווי שוק של 35.9 מיליארד דולר, יורדות עכשיו ב-2.4%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully