וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק חצה את רמת 2,000 הנקודות עם עלייה של 4.8%; מרקורי זינקה ב-19.1%

13.3.2001 / 23:40

הירידות באם סיסטמס התמתנו והיא השילה 4.3% לאחר אזהרת הרווח; צ'ק פוינט הוסיפה 8.8%

גיא ימין
ltpgt
עם התקדמות המסחר התחזקו העליות במדד הנאסד"ק ולאורך השעה האחרונה של המסחר השאלה היחידה היתה: האם יצליח המדד לטפס מעל רמת 2,000 הנקודות, אותה חצה אתמול ביום של התרסקות. התשובה בסופו של יום היתה חיובית - זינוק של 4.8% בנאסד"ק. גם הדאו ג'ונס הצטרף למדד מניות הטכנולוגיה עם עלייה של 0.8%.
lt/pgt

ltpgt
המשמעות של רמה זו היא אולי לא פיננסית, אבל לאחר המכות שספגו המשקיעים בחודשים האחרונים בכלל ואתמול בפרט - גם לסימן מעודד כזה יש משמעות אותה ממהרים לאמץ בשוק, והיא שאולי סוף סוף הגיעה התחתית המיוחלת.
lt/pgt

ltpgt
את העליות הובילו היום ענקיות הטכנולוגיה סיסקו ואורקל , שנפגעו קשות לאחרונה והיום הוסיפו יותר מ-10% כל אחת. כזכור, איבדה סיסקו 22% בשלושת ימי המסחר האחרונים, וגם היום לא הגיעו בשורות טובות מכיוונו של ג'ון צ'יימברס, מנכ"ל החברה. צ'יימברס ציין כי סיסקו עדיין לא רואה שינוי מגמה בשוק, אך הוא מקווה כי הגרוע ביותר נמצא כבר מאחורי לקוחותיה של החברה.
lt/pgt

ltpgt
במישור הנתונים המקרו כלכליים התפרסם היום דו"ח ממשלתי בנוגע למכירות הקמעוניות בפברואר. המדד הראה ירידה של 0.2%, לעומת צפי לעלייה של 0.4%. זוהי הירידה הראשונה מזה שלושה חודשים, המבטאת את הירידה בבטחון הצרכנים בשל אי הוודאות הכלכלית.
lt/pgt

ltpgt
תוצאות אלה עשויות לעודד את שוק המניות, שמצפה להורדת ריבית משמעותית. הורדה כזו תהיה קלה יותר להשגה כשסימני ההאטה גוברים. ב-20 במארס צפויה להתכנס ועדת השווקים הפתוחים של הבנק המרכזי, וההערכה היא כי הנגיד יפחית את הריבית ב-0.5%.
ltbrgt
lt/bgt רכישות במרקורי ובצ'ק פוינטltbgt
המניות הישראליות נסחרו במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים, בהתאם למגמת המסחר הכללית. בלטו היום לטובה המניות ה"כבדות" שספגו מהלומות בימים האחרונים.
lt/pgt

ltpgt
מעט צבע חזר ללחיי המשקיעים במניית מרקורי , שזינקה במהלך המסחר ב-19.1% ל-41.8 דולר. כנראה שלאחר שאיבדה כ-30% בארבעת ימי המסחר האחרונים ולאחר שהשילה כ-50% מאז תחילת פברואר - ראו המשקיעים במרקורי הזדמנות קנייה.
lt/pgt

ltpgt
גם צ'ק פוינט היתה היום בעולות והוסיפה 8.8% למחיר של 70.1 דולר, המשקף לה שווי של כ-18.5 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
עליות נרשמו גם בקומברס , שתפרסם את דו"חותיה היום לאחר המסחר, ומניית החברה הוסיפה 3.8% למחיר של 70 דולר. קומברס איבדה בארבעת ימי המסחר האחרונים כ-20% משוויה, אך לקראת הדו"חות, ובהתאם למומנטום החיובי, היא משפרת במעט במחזור כפול מהרגיל.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות סלומון סמית ברני צופים הכנסות של 330 מיליון דולר ברבעון הרביעי ורווח של 39 סנט למניה, ומעריכים כי החברה אף תכה את תחזיות האנליסטים, כפי שעשתה כבר 26 רבעונים רצופים.
lt/pgt

ltpgt
אם סיסטמס חוותה יום מסחר תזזיתי במיוחד במחזור גדול מהממוצע. לאחר שנפלה ביותר מ-20% בתחילת המסחר, סיימה המניה בירידה של 4.3% למחיר של 7 דולרים, המשקף לה שווי של כ-200 מיליון דולר. החברה הורידה לפני פתיחת המסחר את תחזיותיה לרבעון הנוכחי, כשהיא צופה הפסד של 8 סנט למניה. התחזיות המוקדמות צפו איזון. מדובר בירידה משמעותית מרווחי הרבעון הרביעי, שהיו 14 סנט למניה. את הירידה בתחזיות תלה דב מורן, מנכ"ל אם סיסטמס, בהאטה הגלובלית שמשמעה ירידה בביקושים ודחיית הזמנות.
lt/pgt

ltpgt
בשורת ההכנסות מצפה החברה ל-15 מיליון דולר - ירידה של 25% לעומת התחזיות המוקדמות, המונמכות כבר כך, וכ-50% בלבד מההכנסות ברבעון הרביעי. נזכיר כי בשיאה נשקה מניית אם סיסטמס ל-47 דולר.
ltbrgt
lt/bgt נקסוס ירדה במחזור ענקltbgt
נקסוס איבדה 23% למחיר של 63 סנט במחזור ענק של כמעט פי 10 מהממוצע. נקסוס, המתמחה במערכות איתור סלולריות, נפלה כבר אתמול ב-16.1%, והנפילות ביומיים האחרונים הן על רקע כוונת החברה לבצע הנפקה פרטית במסגרתה תגייס 5-3 מיליון דולר מבעלי מניותיה הקיימים, לצורך מימון פעילותה בשנת 2001.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, צפויה החברה לרכוש את פעילותה של שותפתה האסטרטגית האמריקאית והמשווקת שלה Global Wireless Holdings - חברה אמריקאית פרטית שהוקמה לצורך שיווק מערכות נקסוס באסיה ודרום אמריקה.
lt/pgt

ltpgt
עוד ביורדות היום בקווב , שאיבדה 12.5% למחיר של 2.6 דולרים. זו ירידה מצטברת של כ-15% מאז החל בית ההשקעות UBS ורבורג לכסות את המניה בהמלצת "החזק" ומחיר יעד של 5 דולרים, לפני שני ימי מסחר.
lt/pgt

ltpgt
בית ההשקעות מציין כי העובדה שטכנולוגיית הדחיפה של בקווב אינה קריטית עבור חברות, ובמיוחד באקלים הכלכלי הנוכחי, היא בעייתית. אופי המוצר שמספקת בקווב הופך אותה לחברה ש"לא צפויה להניב תשואה חיובית מעל השוק".
lt/pgt

ltpgt
עוד בלטו היום רדוויו , שצללה ב-24% למחיר של 1.2 דולרים, ובריזקום 10003285-MRQ , שאיבדה 19.3% למחיר של 6.9 דולרים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully