וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'וב אינפו: מתרחב המחסור במהנדסי חומרה

14.3.2001 / 9:35

מנהל מחלקה בתחום החומרה משתכר עד 40 אלף שקל בחודש, לעומת מהנדס תוכנה במעמד מקביל, המשתכר עד 35 אלף שקל בחודש

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת חיים ביאור
lt/bgt
הפער המשמעותי ביותר בין ביקוש להיצע של עובדים בענף ההיי-טק הוא למהנדסי חומרה - כך עולה מבדיקה שערכה חברת ג'וב אינפו, העוסקת בגיוס והשמת עובדים בענף.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"לית ג'וב אינפו, דליה קריאף-גורסטמן, אמרה כי בחברה קיימות כיום 1,154 משרות בלתי מאוישות בתחום החומרה, וכי לכל משרה דרוש בדרך כלל יותר מעובד אחד. לדבריה, במקום השני, מבחינת הביקוש, ניצבים מהנדסי התוכנה.
lt/pgt

ltpgt
קריאף-גורסטמן אמרה כי לנוכח הביקוש הרב למהנדסי חומרה, האחרונים הם גם בעלי השכר הגבוה ביותר בענף.
lt/pgt

ltpgt
לדבריה, מהנדס אלקטרוניקה, חומרה או תקשורת עם ניסיון של שנה-שנתיים בלבד, משתכר כיום 19-15 אלף שקל (ברוטו) בחודש; בעל 3-2 שנות ניסיון 24-16 - אלף שקל; 5-3 שנות ניסיון - 27-18 אלף שקל; ראש צוות - 30-20 אלף שקל; ומנהל מחלקה או ראש תחום משתכר 40-24 אלף שקל בחודש.
lt/pgt

ltpgt
לעומת זאת, ציינה קריאף-גורסטמן כי שכרו של מתכנת בעל ניסיון של שנה-שנתיים הוא 19-14 אלף שקל (ברוטו) בחודש; 3-2 שנות ניסיון - 22-16 אלף שקל; 5-3 שנות ניסיון - 24-20 אלף שקל; ראש צוות - 26-20 אלף שקל; ומנהל מחלקה או ראש תחום משתכר 35-22 אלף שקל בחודש.
lt/pgt

ltpgt
הנתונים אינם כוללים תנאים נלווים, כגון רכב צמוד, אופציות וביטוח בריאות.
lt/pgt

ltpgt
קריאף-גורסטמן הדגישה כי הנוסחה ולפיה ככל שהחברה גדולה יותר כך שכר עובדיה גבוה יותר, כבר אינה נכונה מאז פרוץ המשבר בענף ההיי-טק - מאחר שחלק מהחברות הגדולות נוקטות קיצוצים.
lt/pgt

ltpgt
מסקר שערכה באחרונה חברת ג'וב אינפו עולה כי האתגר המקצועי הוא הגורם החשוב ביותר בתהליך קבלת ההחלטה על בחירת מקום העבודה בקרב מהנדסי החומרה, והתגמול הכספי מדורג שני בלבד בסדר העדיפויות.
lt/pgt

ltpgt
בחברה אומרים שמהנדסי החומרה, שלא כמו בעלי מקצועות אחרים בענף ההיי-טק, מבוגרים יחסית (מתחילים את הקריירה בסביבות גיל 27) ונוטים לחפש יציבות תעסוקתית, על חשבון גובה השכר והתנאים הנלווים לו.
lt/pgt

ltpgt
לדברי קריאף-גורסטמן, מהנדס החומרה מתאפיין בבררנות רבה בכל הקשור לבחירת מקום עבודתו הבא, והשיקול המרכזי בתהליך קבלת ההחלטה על שינוי תעסוקתי הוא האתגר המקצועי והאפשרויות להתפתחות אישית.
lt/pgt

ltpgt
"אם תוצב בפני מהנדס חומרה האפשרות להשתכר 30 אלף שקל ולעסוק בסביבה שאינה מרתקת, או להשתכר 25 אלף שקל בתפקיד מאתגר במיוחד, הוא יעדיף את האפשרות השנייה", אמרה.
lt/pgt

ltpgt
לנוכח תוצאות הסקר, תקיים ג'וב אינפו במאי הקרוב בתל אביב, יריד המיועד למהנדסי חומרה, שבו יציגו חברות היי-טק פרויקטים שונים בתחומי התמחותן.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully