וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יצחק תשובה מגיש הצעת רכש גם למניות נתיבים אי.אס.פי (לשעבר בני כהן)

14.3.2001 / 9:51

המחיר בהצעת הרכש גבוה בכ-16% ממחיר המניות בבורסה; המועד האחרון להיענות - 28 במארס 2001; היום המועד האחרון להיענות בהצעת הרכש של דלק בלרון

אילן מוסנאים
ltpgt
פחות מחודש אחרי שהגיש הצעת רכש למניית דלק בלרון בינלאומי וביום בו חל המועד האחרון לקבלת ההצעה, מנסה איש העסקים יצחק תשובה למחוק גם את חברת נתיבים אי.אס.פי (לשעבר חברת בני כהן) מהמסחר.
lt/pgt

ltpgt
תשובה, שמחזיק באמצעות חברת הבנייה אתר דר שבשליטתו (40.95%) יחד עם אברהם אונגר בכ-82.65% ממניות נתיבים, הגיש הצעה לרכישת מניות הציבור בחברה (17.35% או כ-2 מיליון מניות) במחיר של 5 שקלים למניה.
lt/pgt

ltpgt
המחיר בהצעה הינו גבוה בכ-16% ממחיר המניה טרם פתיחת המסחר הבוקר בבורסה, ובמידה שההצעה תתקבל - ישלמו תשובה ואונגר כ-10 מיליון שקל תמורת מניות הציבור.
lt/pgt

ltpgt
בהצעת הרכש נמסר כי במידה שהיענות הציבור, עד למועד האחרון להגשת הודעה לקיבול ב-28 במארס, תגדיל את אחזקותיהם של תשובה ואונגר ל-95%, תבוצע רכישה כפויה של יתרת המניות שבידי הציבור. אם הצעת הרכש תיכשל, היא תבוטל ולא תהיה תקפה גם לגבי בעלי המניות שהסכימו למכור את מניותיהם.
lt/pgt

ltpgt
ב-1999 רכש תשובה את השליטה בחברת בני כהן, שפעלה עד אז בביצוע עבודות קבלניות, עבודות תשתית, פעילות יזמית בתחום הנדל"ן וכו'. במהלך פברואר 2000 החליט דירקטוריון החברה להפסיק את פעילותה הישנה ולהפכה לחברת החזקות בתחום הספנות, התעופה והנכסים המניבים בחו"ל. במהלך הרבעון השלישי רכשה החברה באמצעות 3 חברות נכדות, הנמצאות בשליטתה המלאה, שלוש אניות מכולה המוחכרות לגורמים שונים.
lt/pgt

ltpgt
נתיבים אי.אס.פי נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-51.7 מיליון שקל. הכנסות החברה מהפעלת האניות הסתכמו ברבעון השלישי של 2000 בכ-23 מיליון שקל והרווח הנקי בכ-5.2 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully