וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יבמ העולמית תשקיע 200 מיליון דולר בחטיבה חדשה מתחום מדעי החיים

14.3.2001 / 9:48

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת אורה קורן
lt/bgt
חברת יבמ העולמית תשקיע 200 מיליון דולר בתחום מדעי החיים בשלוש השנים הקרובות. החברה גיבשה קבוצת מומחים שתעסוק בייעוץ ובסיוע לחברות ביוטכנולוגיה ולחברות תרופות, בעיקר בשימוש מתקדם במחשבים ובתוכנות, בתהליכי הגילוי והפיתוח של תרופות חדשות, יישומי רפואה, ביולוגיה ופעילויות אחרות בתחום.
lt/pgt

ltpgt
עד לסוף 2001 תעסיק חטיבת מדעי החיים של החברה יותר מ-100 יועצים מקצועיים, שיתמקדו בשיטות לאיסוף מידע, ניתוח נתונים, שימוש באינטרנט למחקרים קליניים ושירותי מיקור חוץ.
lt/pgt

ltpgt
יבמ הודיעה כי היא מעוניינת להשקיע בשיתופי פעולה עם חברות מתחום חקר הגנום האנושי, ומתכוונת לשווק מחשבי על ותוכנות לזיהוי גנים מחוללי מחלות ואיתור מולקולות כימיות המתאימות לריפוי מחלות. חברת הייעוץ פרוסט אנד סליבן מעריכה כי עד 2004 יוציאו חברות מתחום מדעי החיים 6.5 מיליארד דולר לרכישת שירותי מחשוב.
lt/pgt

ltpgt
במקביל, מריצה יבמ את תוכנית נט-ג'ן בשיתוף עם חברות סטארט-אפ ממגוון תחומים, ובמסגרתה העמידה לחברת סטארט-אפ אמריקאית מחשב-על להרצת תוכנה שפיתחה לפיצוח גנים; יבמ מוכרת לחברות גדולות זמן שימוש בתוכנה. בישראל אין עדיין ליבמ התקשרויות עם חברות מקומיות בתחום מדעי החיים.
lt/pgt

ltpgt
החטיבה החדשה כבר פועלת בשיתוף עם החברות פרותיאומיקס מקנדה, אסטרא-זנקה מבריטניה ואבנטיס מצרפת. דובר יבמ ישראל אמר אתמול כי פעילות החברה בתחום מדעי החיים בישראל לא תיעשה דרך יבמ ישראל, אלא במסגרת גלובלית.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully