וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשבר בהיי-טק פוסח בינתיים על קווליטאו: הרווח הרבעוני טיפס ל-5.4 מיליון שקל

14.3.2001 / 11:44

הכנסות החברה, המייצרת ציוד בדיקה לתעשיית המוליכים למחצה, המשיכו לצמוח גם ברבעון הרביעי של השנה ל-26.7 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
שנת 2000 התאפיינה בצמיחה מהירה של תעשיית המוליכים למחצה העולמית. תעשייה זו צמחה בשנה החולפת ב-60% - נתון שאיפשר לחברות הפועלות בתחום להציג גם כן צמיחה מהירה. אחת מהחברות הללו היא קווליטאו 1083955-MRQ , שנסחרת בבורסה של תל אביב.
lt/pgt

ltpgt
קווליטאו סיימה את שנת 2000 עם מחזור הכנסות של 80 מיליון שקל - כפול מההכנסות שהשיגה בשנה שעברה. גם ברבעון הרביעי של השנה נמשכה הצמיחה של החברה, כאשר הכנסותיה הגיעו ל-26.7 מיליון שקל - עלייה של 18% ביחס להכנסות שנרשמו ברבעון השלישי של השנה. הרווח הנקי של קווליטאו צמח בשיעור נאה והגיע ברבעון הרביעי ל-5.4 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 4.2 מיליון שקל ברבעון הקודם - כך שמדובר בגידול של 28%.
lt/pgt

ltpgt
את השנה כולה סיימה קווליטאו עם רווח נקי של 15.7 מיליון שקל - גידול של יותר מפי 3 מהרווח הנקי שהשיגה החברה ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
השאלה היותר מעניינת שעולה מהדו"חות הכספיים היא האם החברה תצליח לשחזר את התוצאות המצוינות שהשיגה גם בשנה הנוכחית. קווליטאו תלויה כאמור במתרחש בתעשיית המוליכים למחצה העולמית. התחזיות הכלכליות של הגופים המסקרים את הענף מדברות על כך שמה שאיפיין את שנת 2000 לא יחזור על עצמו גם ב-2001. ההערכה היא כי 2001 תאופיין בירידה בשיעורי הצמיחה, והתעשייה תחזור לשיעורי הצמיחה הממוצעים שאיפיינו אותה במהלך העשור האחרון - בין 20%-15%.
lt/pgt

ltpgt
בקווליטאו מאמינים כי בתור יצרנית ציוד בדיקה לתעשיית המולכים למחצה היא תמשיך ליהנות מדרישה למוצריה, וזאת בשל הצורך לשמור את רמת הביצועים של המעגלים המשולבים תחת אילוצים גדלים והולכים.
lt/pgt

ltpgt
עוד גלולת הרגעה ניתן לשאוב אולי ממצב צבר ההזמנות של החברה. זה מסתכם נכון להיום (אמצע חודש מארס) ב-48.5 מיליון שקל, לעומת צבר הזמנות של 14.8 מיליון שקל בעת פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לפני שנה.
lt/pgt

ltpgt
נכון למועד פרסום הדו"חות מכרה החברה כ-300 מערכות בדיקה המשרתות 76 חברות וארגונים שונים ברחבי העולם, בהם מרבית יצרניות המוליכים למחצה (סמיקונדקטורס) המובילות בעולם.
lt/pgt

ltpgt
התוצאות הכספיות של קווליטאו לשנת 2000 מושפעות לא רק מהצמיחה המואצת של שוק המוליכים למחצה, אלא גם מהמשך המגמה של העברת הייצור ממדינות המערב לטייוואן, שם יש לחברה נוכחות משמעותית. מניות קווליטאו נסחרות בתל אביב לפי שווי של 29.3 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully