וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: מניות הטלקום מתאוששות ומובילות את המדדים לפתיחה חיובית

14.3.2001 / 17:31

יצרנית השבבים STM עולה ב-3.5% לאחר שאוששה תחזיותיה לרבעון הראשון; כייבל אנד וויירלס יורדת היום ב-6.8% לאחר שצללה ב-20% אתמול

יהודה שויצר
ltpgt
מניות הטלקום החבוטות פותחות את יום המסחר בעליות שערים לאור ההתאוששות שהפגין הנאסד"ק אתמול. את העליות מובילות יצרניות ציוד הטלקום אריקסון ומרקוני שקרסו בתחילת השבוע.
lt/pgt

ltpgt
עם פתיחת המסחר עולה מדד ה-FTSE בלונדון ב-0.15%, מדד הטכנולוגיות הבריטי ה-techMARK רושם עלייה של 1.6%. בפרנקפורט עולה הדקס ב-0.4% ובפאריס מתחזק ה-CAC 40 ב-0.2%.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית השבבים הצרפתית-איטלקית STMicroelectronics הודיעה אתמול כי היא צופה לעמוד בתחזיות האנליסטים לרבעון הראשון, ולרשום גידול דו ספרתי בהכנסות לעומת התקופה המקבילה. תחזית הרווח שנתנה החברה - 39 סנט למניה - זהה לתחזיות האנליסטים, אך נופלת מתחזיות קודמות שנתנה החברה, שצפו רווח של 45 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
המשקיעים, הכמהים להודעות חיוביות, מזרימים פקודות קנייה רבות למניה, שעולה ב-3.6%. אינפיניון הגרמנית עולה ב-2.7%, וסימנס, שצללה אתמול לאחר אזהרת הרווח, עולה ב-2%.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל סיסקו, ג'ון צ'יימברס, איננו נושא בשורות טובות לשוק ציוד התקשורת. צ'יימברס אמר אתמול כי מתחילת הרבעון לא נראתה התאוששות בקצב ההזמנות למוצריה של החברה, וכי החברה לא מצפה לתפנית בקרוב. דבריו של צ'יימברס נאמרו במצגת בכנס של מריל לינץ'.
lt/pgt

ltpgt
דבריו של צ'יימברס, שבימים כתיקונם היו מכים את שוק ציוד הטלקום, מתקבלים באדישות לאחר הירידות הקשות שחוו מניות הענף מתחילת השבוע. אריקסון, שהשילה 25% מערכה בשני ימי המסחר האחרונים, עולה ב-3%, נוקיה עולה בשיעור דומה, ואלקטל ומרקוני רושמות עלייה של 1.5%.
lt/pgt

ltpgt
ענקית הטלקום הבריטית כייבל אנד וויירלס הוציאה אזהרת רווח קשה שבעקבותיה צנחה מנייתה ב-20% בבורסת לונדון אתמול. המגמה השלילית נמשכת גם היום ומניות החברה יורדות ב-6.8% נוספים.
lt/pgt

ltpgt
כייבל אנד וויירלס הודיעה כי רווחיה ייפלו מהתחזיות לשנה הנוכחית, וכי היא תקצץ 4,000 משרות בשנה הקרובה בעקבות ירידת תעריפים בארה"ב ויפאן. החברה צופה עתה לרשום רווח של 16-14 פני למניה, לעומת תחזיות קודמות של 17 פני למניה. הכנסות החברה נפלו בארה"ב בשל ירידה של עד 50% במחירי החיבור לאינטרנט, וביפאן - בשל הירידה החדה במחירי תעריפי השיחות הבינ"ל בחודשים האחרונים.
lt/pgt

ltpgt
מחירי הנפט הגולמי ירדו בכ-1.2% במסחר לאחר הסגירה בבורסת הסחורות של ניו יורק בעקבות גידול בלתי צפוי במלאי הנפט בארה"ב. החוזים לאפריל ירדו ל-27.27 דולר לחבית למרות האיום של אופ"ק להקטין את התפוקה כדי לאושש את מחירי הנפט. למרות ירידות המחירים עולות מניות הנפט בבוקר המסחר. טוטאל פינה עולה ב-1.3% ו-BP אמוקו רושמת עלייה של עשירית האחוז.
lt/pgt

ltpgt
חברת הביוטכנולוגיה סלטק עולה ב-6% לאחר שדיווחה כי רווחיה עלו ב-25.1% בשנת 2000 ל-36 מיליון דולר. מניות החברה צנחו ב-20% בשבוע המסחר האחרון.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully